Dary losu

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/sukcespl/przeszkody

Hej, jadę przez spokojną okolicę, więc mogę opowiedzieć ci pewną historię. Otóż jakieś 135 lat temu urodziła się dziewczynka i ta dziewczynka przez półtora roku było z nią wszystko dobrze. Niestety po półtora roku zachorowała i kiedy wyzdrowiała okazało się, że straciła wzrok, straciła słuch. Może się wydawać, że to nic takiego, bo w końcu jest dużo takich osób tylko, że w tych latach nie było lekarzy, nie było pomocy społecznej, nie było osób, które mogłyby tej dziewczynce w jakiś sposób pomóc. I jej rodzice, kiedy miała 6 lat, nazywała się Helen Keller, jej rodzice poprosili o pomoc Grahama Bella, to ten pan, który wynalazł między innymi telefon i on powiedział, żeby poszli do pewnego ośrodka porozmawiali tam z jedną osobą, poznali jedną panią i ta pani zaczęła uczyć tę dziewczynkę poznawać świat.
 

Dlaczego musiała ją uczyć poznawać świat? Dlatego, że no nie wiem czy możesz sobie wyobrazić taką sytuację, siedzisz na krześle, ale nie wiesz, że to jest krzesło, wiesz do czego to służy, wiesz co to jest, ale nie wiesz jak to nazwać. Jesz obiad, ale nie wiesz, że to jest talerz, bo nie wiesz, że to się tak nazywa, bo nie było możliwości, żeby cię ktoś tego nauczył, no bo jak. Nie widzisz tego, nie słyszysz. I ta kobieta zaczęła ją uczuć, po jakimś czasie faktycznie nauczyła ją te wszystkie przedmioty, to wszystko co ją otacza, żeby potrafiła nazwać, wiedziała, że słońce to jest słońce, nawet potrafiła wytłumaczyć czym jest miłość. Minął jakiś czas i ta dziewczynka zaczęła pisać i zaczęła tak dobrze pisać, miała niezwykle bogate życie wewnętrzne i po prostu zaczęła pisać książki.
Mało tego nauczyła się kilku języków obcych. Jak była już starsza, zaczęła podróżować po świecie razem z tą swoją opiekunką i zaczęła mówić do ludzi o tym, że coś takiego jak być niepełnosprawnym wcale nie wyłącza człowieka ze społeczeństwa, bo ona była niewidoma, ona była głuchoniema a mimo to sprawnie funkcjonowała w świecie, potrafiła podróżować w wielu miejscach dookoła świata i opowiadać o tym, że można żyć inaczej, że nie trzeba się zamartwiać swoimi jakimiś tam powiedzmy niedogodnościami czy to w ciele czy w umyśle. Bo jest kwestia tego, że można spojrzeć na to inaczej. Ona była niezwykle szczęśliwą, spełnioną osobą i wszyscy z jej otoczenia dziwili się jak to możliwe.

Powiem ci jeszcze o jednym panu, jak interesujesz się rozwojem osobistym to przypuszczam, że słyszałeś o takim panu albo widziałeś gdzieś jego film na YouTube, nazywa się Nick Vujicic. To jest pan, który urodził się mniej więcej 100 lat po tej Helen Keller, on jest o tyle szczególny, że urodził się z wadą, poważną wadą, bo nie ma rąk, nie ma nóg, ma tylko korpus. Co w związku z tym? Wyobraź sobie, że nie możesz pójść do toalety, nie możesz nic zjeść, nie możesz się nigdzie przemieszczać, no nie możesz nic zrobić. Sytuacja wydaję się beznadziejna i taka osoba tak naprawdę powinna czekać na śmierć.
Nic z tych rzeczy, bo ten Nick Vujicic jest najbardziej szczęśliwą osobą, jako chodzi chyba po tej ziemi, gdziekolwiek się pojawia, zawsze jest to jedna wielka chodząca radość. Mało tego, napisał książki na temat motywacji, jeździ po świecie, raczej wożą go, robi, trudno to nazwać show, ale robi kursy, gdzie uczy ludzi, gdzie mówi o swojej sytuacji i pokazuje, że tak naprawdę życie wcale nie jest beznadziejne. Dlaczego ci o tych osobach mówię? Dlatego, że być może w twojej głowie jest jakieś takie przeświadczenie, że ty się do czegoś nie nadajesz, że ty nie jesteś w czymś wystarczająco dobry, to co teraz masz, twoje zasoby, twoje umiejętności nie są wystarczająco dobre do tego, żeby móc się czuć szczęśliwym, bo potrzebujesz jeszcze to, to i to.

Potrzebujesz jeszcze kupić to, to i to, potrzebujesz się nauczyć jeszcze to, to i to, i dopiero wtedy będziesz mógł zacząć coś robić, dopiero wtedy będziesz mógł zacząć się uśmiechać, dopiero wtedy będziesz mógł sobie pozwolić na szczęście. Otóż nic z tych rzeczy, ale niestety, nie tylko ty to masz, mam nadzieję, że tego nie masz, ale jak masz to powiem ci jak się tego pozbyć. Jak pójdziesz do kolejki gdzieś w sklepie, pójdziesz do przychodni, do lekarza, wsiądziesz do autobusu nasłuchasz się mnóstwa narzekań osób młodszych, starszych nikt tam nie komplementuje nikogo, nikt tam nie mówi jak jest cudownie, jak jest wspaniale, tylko wszyscy jada po wszystkich ile się da. I teraz tak, są jeszcze tacy ludzie, którzy mają w głowie gonitwę myśli, że jeszcze mam to zrobić, jeszcze to, jeszcze tamto, jeszcze muszę sobie kupić to, to i to.
Mniejsza z tym, że dwa dni po tym jak sobie kupie fajną zabawkę w ogóle o niej zapominam, ale jest taka gonitwa albo jakiś lęk, co będzie jak się stanie to, co jak się samochód rozbije, jak mnie okradną, powódź będzie i cała masa, tego w głowie, taki natłok myśli. Więc powiem ci teraz, co takiego robiła i Helen Keller i Nick Vujicic po to, żeby w głowie mieć spokój, na ciele mieć spokój i żeby móc się cieszyć tym, co masz. Bo to, co teraz masz w zupełności ci wystarczy, więc co takiego możesz zrobić.

Zanim powiem, co takiego możesz zrobić, powiem ci jeszcze jedną rzecz, bo tutaj u góry jest taki napis MistrzMotywacji.pl, to jest taka strona gdzie możesz zostawić swojego maila i tam jest mój newsletter. Na ten newsletter ja wysyłam ci maila, co kilka dni z informacjami z motywacją, z fajnymi trikami, tego co nie mówię na YouTube, bo no nie wszystko chcę albo mogę mówić tutaj.

Tam są rzeczy zupełnie nieodpłatne, które będziesz dostawał jak się tam zapiszesz. Ale wracając do tego, co możesz zrobić, oczywiście nie musisz, to jest twoja wola. Jest pewne ćwiczenie, które bardzo ci pomoże, co możesz zrobić, żeby powstrzymać tą gonitwę myśli. Zrób sobie pewne ćwiczenie albo rano, albo wieczorem, albo w ciągu dnia, jeśli masz czas na dosłownie dwie minuty, kiedy ci nikt nie będzie przeszkadzał, połóż się albo usiądź sobie, pomyśl sobie za, co dziękujesz losowi, za co jesteś wdzięczny, że masz ręce, że masz głowę na karku, że masz nogi, że potrafisz mówić, że masz oczy, że masz oczy w takim a nie innym kolorze, że w tym momencie masz coś do ubrania, masz dach nad głową, że mieszkasz w Europie, może to że mieszkasz w Polsce.
Znajdź sobie 100 takich powodów, żeby być wdzięcznym, nie pytaj mnie, komu masz być wdzięczny, wiesz co może to być wdzięczność do Boga, do nauczycieli, do rodziców, to nie ma znaczenia.
Chodzi o samo pomyślenie, że jest ci fajnie z tym, że masz to, to, to i to. Tylko masz myśleć o tym, co masz i tylko i wyłącznie o tym co masz. I znajdź sobie 100 takich rzeczy. Zrób sobie to ćwiczenie, przynajmniej przez 30 dni.
Jak sobie zrobisz to ćwiczenie przez 30 dni zauważysz zmiany, zauważysz takie zmiany twoją głowę opuści ta gonitwa myśli, zaczniesz zauważać, że ty masz całą masę zasobów, które możesz wykorzystać do rozwijania siebie, do rozwijania swojego biznesu, jeśli masz, albo do pomocy innym. Tylko do tej pory sobie nie uświadamiałeś, bo twój umysł ci nawet na to nie pozwalał, bo ktoś ci tam powiedział, że ty się do tego nie nadajesz, bo w telewizji pokazują, że ktoś tam ma takie rzeczy, albo jak już ktoś ma miliony, to już nie dla ciebie.

Zupełnie nie jest tak. Możesz sobie to robić do końca życia, jak będziesz sobie robił takie ćwiczenie do końca życia uzyskasz spokój ciała, spokój ducha i uzyskasz dokładnie coś takiego jak ma Nick Vujicic, jak miała Helen Keller. Będziesz się cieszył z tego, że po prostu żyjesz, że oddychasz, że funkcjonujesz i świat nabierze wtedy zupełnie innych kolorów. Po 30 dniach mam do ciebie jeszcze taką prośbę, jak będziesz faktycznie robił to ćwiczenie napisz w komentarzu pod spodem co się stało, co się zmieniło. Nie robisz tego dla mnie, tylko robisz to dla tych osób, które to video zobaczą, nie wiem, może za rok, może za dwa lata, żeby po prostu zobaczyły czy to działa, jak to działa. To tyle. Dziękuję bardzo, do usłyszenia za tydzień.

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

 

 

 

 

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment