Masz 98% szans na to by być nikim.

Hej. Opowiem ci kilka historii dzisiaj odnośnie i zarabianie pieniędzy i odnośnie przede wszystkim zmiany sposobu myślenia. Bo, po filmiku, który opublikowałem w tamtym tygodniu stwierdziłem, że muszę ci powiedzieć parę rzeczy do wyjaśnienia. Bo, wiem, że parę… o ile ruszę, bo jest mokro. Wiem, że dochodzą nowe osoby na mój kanał i wydaje się co niektórym, że na przykład zarabianie pieniędzy to jest taka prosta sprawa, że zrobią sobie wizualizację albo dorysują sobie te zera do jednodolarówki i już te pieniądze się pojawią na ich koncie. Ale to tak nie działa. To są pewne rzeczy, które pomagają w tym, żeby sobie zrobić porządek w głowie. Ale to nie są rzeczy, które są decydujące, jeśli chodzi o to, żeby się u ciebie pojawiły pieniądze, żeby się poprawił status twojego życia. I powiem ci najpierw jedną historię. To jest historia… muszę jechać grzecznie, bo ten samochód za bardzo hałasuje. To jest historia z moich studiów.

Kiedy byłem chyba na trzecim roku mieliśmy przedmiot zarządzanie strategiczne. I przyszedł nowy asystent, prawdopodobnie to były w ogóle jego pierwsze zajęcia i widział, że my tam rozrabiamy, niezbyt go tam poważnie do końca traktujemy. Powiedział do nas, że nie: Nie wiem czy szanowni państwo wiecie, że tylko 2 procent z was odniesie w życiu sukces a cała reszta będzie wyrobnikami, będzie pracować dla innych i ogólnie będzie żyć biednie i skromnie. Więc wtedy na sali zapanowała cisza i dopiero zaczęliśmy słuchać co on mówi. I takie są faktycznie statystyki, że 98 procent ludzi tak naprawdę pracuje na te 2 procent osób, które osiągają sukcesy, które zakładają swoje biznesy, które wychodzą poza sztampowe myślenie. Bo to, że te osoby odnoszą sukces to nie jest to, że one są w jakiś sposób genialne, cudowne, super uzdolnione, dostali pieniądze i tak dalej. To jest kwestia ich sposobu myślenia, ich sposobu działania. I teraz możesz powiedzieć ho, ho, ho co on tam opowiada, to na pewno tak nie jest. Bo mi mama mówiła, że jest inaczej, bo mi koledzy mówi, że jest inaczej. Więc ja ci powiem, jak to wygląda, też na moim przykładzie.

 

Wszystkie biznesy za które ja się brałem w młodości, moje pierwsze biznesy to były takie, kiedy ja nie miałem o tym bladego pojęcia. Nie miałem na to w ogóle żadnych pieniędzy, ale ja się za to brałem dlatego, że usłyszałem albo ktoś mi powiedział, że… chyba tutaj powinienem skręcić. Że powinienem się za to zabrać na zasadzie sprawdź, czy dasz radę albo to nie jest takie trudne i może ty też sobie z tym poradzisz. I pierwszy mój biznes z lodami to w ogóle było zabawna sytuacja, ale druga rzecz, która spowodowała, że zabrałem się za pracę w reklamie, za otworzenie agencji reklamowej wynikła z przypadku. Z tego, że usłyszałem, że ktoś potrzebuje, żeby mu zrobić ulotki. Ja umiałem trochę programy graficzne, więc teoretycznie wystarczyło zrobić to co ta osoba chciała. Mimo, że nie miałem o tym bladego pojęcia. Ale w momencie, kiedy ja to robiłem, odkryłem, że jestem w stanie to zrobić. Więc jeśli tobie ktoś podawał jakiś pomysł albo pytał, że ktoś, że coś chcę zrobić, że ktoś ma generalnie problem do rozwiązania za który zapłaci pieniądze. To ty w tym momencie nie ważne czy masz pojęcie na ten temat, czy nie masz pojęcia powinieneś się brać za takie rzeczy, po to właśnie, żeby te pieniądze zdobyć. Bo doświadczenie zdobywa się w trakcie.

Dlaczego o tym jeszcze mówię?

Dlatego, że po tym nagraniu moim z ubiegłego tygodnia na moim prywatnym facebooku, gdzie być może nawet ty jesteś, bo dałem ogłoszenie no do wszystkich, potrzebowałem znaleźć osobę, która pomoże w moim problemie. Potrzebowałem na drugim końcu Polski, żeby ktoś dla mnie, żeby mi pomógł za pieniądze. I jako ciekawostka zgłosiło się 3 tylko osoby, gdzie ja potrzebowałem dosłownie trzy kamery w jednym miejscu, które nagrają jedną rzecz. To miało potrwać godzinę. Zgłosiły się 3 osoby, z czego jedna osoba mieszkała bardzo daleko od tego miejsca, ale się zgłosiła, żeby to właśnie zrobić, żeby zarobić dodatkowe pieniądze. Z tych trzech osób w sumie zdecydowałam się na jedną. Też tam były pewne problemy. Niemniej tak sobie myślę, jeśli ty chcesz zarabiać, jeśli ty chcesz do czegoś dochodzić, to jak pokazują ci się takie oferty, takie zapytania, to bierz się za to. Bo ty nie wiesz co z tego wyniknie. Nie wiem może jesteś na studiach, może już dawno studia skończyłeś. Nie wiesz za co się w życiu zabrać. Może już masz sześćdziesiąt parę lat, zbliża się emerytura, myślisz sobie życie się kończy. Życie dopiero się zaczyna dla każdego. Tylko to nie jest tak, że wpadnie ci… ok, może ci wpadnie jakiś cudowny, genialny pomysł, który odmieni losy ludzkości, ale raczej licz na to, że usłyszysz właśnie o czymś takim, że ktoś ma jakiś problem i ty po prostu pomożesz rozwiązać ten problem. A potem okaże się, że wyniknie z tego całkiem fajny biznes. Jak najbardziej te rzeczy, które mówiłem w tamtym tygodniu warto sobie robić. Bo mamy niestety mnóstwo złych myśli, negatywnego nastawienia do pieniędzy, do zarabiania. Więc rzeczy związane z pracą z podświadomością jak najbardziej są ważne. Ale to nie jest tak, że o spadnie ci manna z nieba. Niestety trzeba ruszyć dupę.

I tym optymistycznym akcentem jeszcze nie będę kończył, bo skoro już mogę hałasu narobić. Deszcz pada, więc nie poszaleję tym samochodem. Acha, to może jakiś konkursik zrobię. Nie na przejażdżkę tym, ale mam jeszcze 3 osoby, które nie odebrały ode mnie przejażdżki Aventadorem, Lamborghini Aventador. Jak będzie ładna pogoda w przeciągu najbliższych dwóch tygodni znowu czekam na najfajniejszy komentarz i osoba, którą wskażę dołączy do tych trzech, które czekają na przejażdżkę Aventadorem.

Do usłyszenia, no w sumie teraz w niedzielę. Bo po tym jak w tamtym tygodniu w niedzielę pokazałem Maybacha, powiedziałem, żeby było 3000 lajków. I te 3000 lajków uzbierało się tak szybko, że nawet nie zdążyłem się obejrzeć. Więc w tą niedzielę kolejny samochód. Może ten w którym jadę, to jest Ferrari F12, może inny. W niedzielę zapraszam. Hej.

 

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 2 comments… add one }

 • Grzegorz Listopad 3, 2017 11:46 pm

  jak grac na dwa fronty, gdy przeciw tobie, ludzie z twojej branży , spiskują przeciwko tobie np. Obniżając cenę za usługę czy towar jakim handlujesz, jak sobie poradzić takich sytuacjach. Przykład: Stany zjednoczone i Arabia Saudyjska należące do OPEC, zniżające cenę za barylke tylko po to żeby Rosja miała jak najmniej? Pozdrawiam

  Reply edit
 • Łukasz Listopad 19, 2017 11:53 pm

  Po raz kolejny zgadzam się w pełni z twoimi słowami. Wszystko jest kwestią nastawienia. Tylko niestety czasem, wiem sam po sobie, brak siły przebicia i wtedy trudno ruszyć z miejsca nawet mając pomysł, jak ja np. 

  Pozdrawiam 

  Łukasz

   

  Reply edit

Leave a Comment