Reguła 1 s.

Hej, temat bardzo ciekawy: Reguła 1s. To jest reguła, która może sporo Ci zamieszać w życiu, na takiej zasadzie, że nagle zaczniesz robić takie rzeczy, które do tej pory odkładałeś, bo Ci się nie chciało. A ludzie mają to do siebie, że jak tylko się da coś odłożyć na jutro, na pojutrze, na nigdy, to to robią. I niestety życie mija i zastanawiamy się, dlaczego nie wyszło, dlaczego innym się powodzi, a mi się nie powodzi, a mało kto przyjrzy się temu pod kątem właśnie prokrastynacji, chyba tak to się fachowo nazywa, czyli odkładanie na później. Ale zanim o tym opowiem, to mam dobre wieści, a dobre wieści są takie, że od wtorku wracam z powrotem do nagrań na tematy biznesowe. Sporo osób mnie o to pyta, niema problemu, będę robił live we wtorki wieczorem, nie powiem Ci o której godzinie, bo nie wiem, kiedy będę miał czas.

Na live będziesz mógł zadawać pytania na Facebooku i jednocześnie na YouTube, jak do tej pory przeglądałeś jakieś moje filmy biznesowe na kanale na YouTube, to chyba widziałeś, że warto. W związku z tym dla Ciebie warto kliknąć w przycisk Subskrybuj, bo ja nie wiem, o której godzinie będę puszczał te live, żebyś po prostu ich nie przegapił, to jak zasubskrybujesz mój kanał, to będziesz po prostu dostawał powiadomienia. Tylko żeby je dostać wtedy, kiedy zacznę transmisję, to warto sobie tam kliknąć jeszcze taki dzwoneczek i wtedy od razu dostaniesz powiadomienie jak zacznę. I teraz od razu w praktyce wytłumaczę Ci regułę 1s. Reguła 1s właśnie polega na tym,  powiedziałem Ci o tym, żebyś zasubskrybował ten kanał i teraz pytanie, czy to zrobiłeś czy nie? Bo część osób zrobiła, a część nie. Te osoby, które tego nie zrobiły, to jest pierwsza myśl, jaka się pojawiła w momencie, kiedy powiedziałem Ci: „Zasubskrybuj ten kanał.” Pomyślałeś sobie: „Tak, to jest dobra myśl, chcę oglądać biznesowe informacje od Jacka!” Super. Części osób pojawiła się odpowiedź taka na to co Ci powiedziałem: „No nie wiem, nie wiem, co prawda oglądam od 2 lat ten kanał, ale po co będę subskrybował…” Mogło się tak pojawić, mogły się pojawić myśli: „O jejku, zasubskrybuję jego kanał, ale co sobie pomyślą moi znajomi, że ja subskrybuję kanał Sukces.pl, pomyślą co ja, zwariowałem, jaki sukces, przecież niema takiej opcji!” Ty wiesz najlepiej, jaka Ci się myśl pojawiła w momencie, kiedy Ci o tym powiedziałem. Ale ok, to jest przykład drobny. To, co dotyczy bardziej Ciebie na co dzień, to jest poranne wstawanie.

Budzisz się rano, przypomnij sobie nawet dzisiaj jak się budziłeś, czy wstałeś od razu, z łóżka, czy popatrzyłeś przez okno i pomyślałeś: „Ojejku, deszcz pada, zimno, nieprzyjemnie, ciemno, a to ja sobie jeszcze pośpię…” Tylko widzisz, jak Ty w ten sposób robisz, codziennie może tracisz 10 min, może 30 min, na to żeby faktycznie wcześnie wstać, a życie mija, tak to stety, albo niestety wygląda, a jeśli Ty zastosujesz regułę 1s i rano zadzwoni budzik, czy masz inną formę budzenia się, pierwsza decyzja, wstaję, czy nie wstaję, sekunda, „Tak wstaję!” Oczywiście, jeśli zostaniesz w łóżku dłużej, pojawią się troszkę inne myśli, bo popatrzysz przez okno, „Czy aby na pewno warto wstawać…” „A może dzisiaj mnie przejedzie samochód, może ja zostanę cały dzień w łóżku, a dzisiaj mam jakieś zajęcia, których nie lubię, zostanę w łóżku, może będę symulował chorobę, poza tym tu jest tak ciepło, przyjemnie, a jeszcze mam 2 budziki ustawione, więc mam 30 min limit czasu…” Życie mija… Skoro złożyłeś, że będziesz spać nie wiem, 6, 7, 8, 9 godzin, nie przesadzaj z tymi 9… Ale jeśli założyłeś, że wstaniesz o danej godzinie, to po prostu to zrób! Reguła 1s. Ale to nie jest tylko do wstawania, bo to jest do każdej innej życiowej rzeczy, oczywiście jak podejmujesz jakieś decyzje, które dotyczą twojego życia w dłuższym okresie czasu, nie wiem, czy pójść do tej pracy, czy może wyjechać z kraju, czy może założyć firmę, to nie będziesz podejmować decyzji jednosekundowej, ale są decyzje jednosekundowe, co do wyboru w jakiej koszuli dzisiaj wyjść, to nie chodzi o to, żeby siedzieć przed lustrem i przymierzać 50 koszul, czy to pasuje czy nie, albo sukienek, jak dziewczyny robią.

Reguła 1s na pewno nie odnosi się, szczególnie właśnie dla kobiet, odnośnie zakupów w Mieście. Tylko ja powiedziałem w mieście, dlatego że widzę, że policja tam Pana jakiegoś złapała, nie mnie… Do zakupów w sklepie, bo jak kobiety pójdą do sklepu i w przeciągu jednej sekundy chciały podjąć decyzję, czy kupić tę sukienkę, czy te buty, to wiadomo, że kupią jedną i drugą, więc to niekoniecznie, ale są decyzje, po prostu takie typowo życiowe, na szybko do podjęcia, to wtedy stosuje się Regułę 1s, o powiem Ci w przypadku panów, są panowie, którzy chcą poznać dziewczynę, idą np. do klubu, albo są w jakimś miejscu, w sklepie, gdziekolwiek, widzą tą piękną, cudowną, wymarzoną, to właśnie jest ta tylko, że pojawiają się myśli, czy podejść do niej porozmawiać, czy nie? Mija 3., 4., 5., sekunda i pojawiają się odpowiedzi na pytania, czy podjeść do tej Pani i z nią porozmawiać. „Jejku, jak podejdę w miejscu publicznym, oskarży mnie o napaść, przybiegnie ochrona, zamkną mnie, wszyscy moi znajomi się o tym dowiedzą, jestem po prostu załatwiony!” Taka myśl się niektórym pojawia. Innym chłopakom się pojawia taka myśl: „Podejdę do niej, powie mi coś, co mi się nie spodoba, źle się poczuję, lepiej sobie to daruję…”

Ale Ty wiesz, że jesteś wartościowym chłopakiem, że są kobiety, które są tobą zainteresowane, ze można z tobą fajnie porozmawiać i w ogóle jesteś po prostu fajnym kolesiem. I wiesz, masz to wewnętrzne przeczucie, że gdybyś podszedł do tej dziewczyny i się przedstawił, to mogłoby z tego być coś fajnego. Ale tego nie robisz, bo pojawia się ciąg myśli, dlaczego tego nie zrobić. Dlaczego te myśli się pojawiają? Dlatego się pojawiają, ponieważ jesteś zaprogramowany, ja już wielokrotnie o tym mówiłem, ale no niestety tak to wygląda, jesteś zaprogramowany przez media, przez społeczeństwo, przez filmy Hollywoodzkie też, Polskie też, przez kolegów, koleżanki, prasę, Youtuber’ów i pewnych rzeczy nie robisz, bo pojawia Ci się historia dalsza, co się złego może wydarzyć. Tak jakoś jest, że pojawia się zazwyczaj historia negatywna, a nie ta, w której może się wydarzyć coś dobrego. Dlatego Reguła 1s. Zasubskrybuj to konto, Tak, albo Nie. Daj like’a za to konto, za to, co dzisiaj mówię, Tak, albo Nie. Powiem Ci, że to nie jest metoda, którą ja odkryłem, nie jestem taki mądry, to jest metoda, którą przeczytałem chyba z 12 lat temu w pewnej książce i tam była nazwana Regułą 3s, tylko jak ja ją sobie testowałem, to zauważyłem, że ten czas 3s, to nie jest dobre, to jest za długo. Bo po pierwszej sekundzie już się pojawiają niepożądane historie, dotyczące tego, co się może złego wydarzyć, mało tego, w tamtym roku pewna Pani w Stanach wydała całą książkę na ten temat! Nazwała ją „Reguła 5 sekund”, 5 sekund, to jest w ogóle przepaść, niemniej podejrzewam, że przeczytam tę książkę z ciekawości, jak ona to tłumaczy, bo z moich doświadczeń wynika, że po 1s, po 2s, to już jest stanowczo za dużo.

Więc żebyś miał fajne podsumowanie tego nagrania i żebyś coś konkretnego na tym skorzystał, jak jutro się obudzisz, otworzysz oczy i wiesz, że się już obudziłeś, reguła 1s, po prostu wstań! Tym bardziej, że naukowo jest udowodnione, że jeśli zostaniesz w tym łóżku 10min, 30min, 1h dłużej, wcale się bardziej nie wyśpisz, a wręcz odwrotnie, bo będziesz rozbity. Najlepiej jest wstawać w momencie, kiedy wiesz, że się obudziłeś i tyle. Dziękuję, do usłyszenia we wtorek!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment