Jak krótko spać i się wyspać – sen polifazowy w praktyce

Podcast – Słuchaj na SoundCloud lub iTunes:
https://soundcloud.com/…/jak-krotko-spac-i-sie-wyspac-sen-polifazowy-w-praktyce

 

Hej. Temat jak to zrobić, żeby można było spać krótko i być wyspanym. Warto obejrzeć do końca, bo na koniec jeszcze będzie fajna atrakcja. Co do krótkiego spania, ja śpię mniej więcej 4,5 godziny dziennie, miałem takie momenty w życiu, gdzie testowałem sobie spanie krótsze, bo nawet dwugodzinne tylko, że źle to wpływało na moje myślenie i dałem sobie spokój. Nie mniej, jeśli chodzi o krótkie spanie ja akurat o tym dowiedziałem, się od bardzo mądrego pana, który właśnie mi opowiedział o tym, że on sam śpi 4,5 godziny na dobę.

I bardzo dużo tworzy, jest znany na świecie, nie widać po nim, żeby miał jakiekolwiek problemy, że to w jakikolwiek negatywny sposób wpływało na jego życie, na jego poziom energii, myślenie, wygląd i tak dalej. Ja ci zaraz powiem o tej metodzie, ale mogę ci powiedzieć ciekawostkę jak sobie tak śledziłem, ile kto spał w przeszłości, ok trudno tak naprawdę ocenić w historii czy to było prawdziwie podane czy nie, nie mniej mówią o tym, że na przykład Da Vinci, który jest uważany za największego geniusza jaki chodził, najbardziej utalentowanego człowieka jaki chodził po tej Ziemi. On spał właśnie bardzo krótko, właśnie spał po 2 godziny. Jak tak prześledzić rozmaite osoby przez historię, to też tak wychodziło, widzisz nawet nasz Papież też podają, że spał po 4 godziny na dobę. O prezydencie obecnym amerykańskim też mówią, że śpi bardzo krótko. Jak widzisz dożyli sędziwego wieku albo żyją. Tak?

Powiem ci po co to służy. To na pewno nie jest metoda dla osób, które nie mają co w życiu robić i się lenią, bo no co ci po tym, że będziesz krótko spał. Jak będziesz krótko spał to co, no trzeba mieć po prostu w życiu co robić. Jak masz w życiu co robić to wtedy czas jest dla ciebie bezcenny i jak sobie pomyślisz, jaki jest efekt tego jak zaoszczędzisz powiedzmy codziennie 2 godziny ze snu, a co będzie, jak zaoszczędzisz 3 godziny i tak powiedzmy przez 30 lat. To zyskujesz po prostu lata życia, po prostu nie przesypiasz tego. Widzisz ja sporo tworzę, prowadzę firmę, podróżuję i dla mnie jest to kwestia po prostu wykorzystania czasu na to co mnie interesuje, na to co mnie kręci. Więc ja nie potrzebuję spać te podobno przepisowe 8 godzin, no bo nie mam takiej potrzeby to jest też kwestia przyzwyczajenia. Co do tych 8 godzin, takich które się mówi, że 8 godzin powinien człowiek spać, z tego co mi wiadomo, zbadano to na takiej podstawie, że wpuszczono dzieci, po prostu sprawdzano, ile dzieci potrzebują snu. W przedszkolu mieli łóżeczka, stoper i ile w przeciągu doby potrzebowały spać i z jakiegoś czasu była wyciągnięta średnia i wyszło 8 godzin. Ja sobie teraz tak kombinuję no zaraz, zaraz, gdybym ja wpuścił dzieci do pokoju, znaczy tam miały leżaki i sobie spały, robiły co chciały, bawiły się i tak dalej. Gdybym ja je wpuścił do pokoju, gdzie są najlepsze cukierki, ciasteczka, torciki i powiedział bym róbta co chceta i zaczął bym mierzyć, ile dziecko potrzebuje dziennie zjeść słodyczy, no taka sama zasada. Tak? Proces myślowy taki sam, no więc badanie dla mnie trochę bez sensu, bo dziecko zje, ile wlezie, dopóki nie padnie i tak samo jest ze snem. No, na jakiej podstawie uważasz, że powinieneś spać 8 godzin dziennie? Bo się nie wyśpisz? Widzisz to, że się nie wyśpisz, to nie bierze się z tego, że ty spędziłeś w łóżku 3, 4, 5, 8, 10 godzin, to niewiele ma wspólnego. Bo na jakość snu wpływa o wiele więcej rzeczy, wpływa hałas jaki dobiega, wpływa łóżko samo, jakie masz, wpływa to co robiłeś przed snem, co jadłeś przed snem, o czym myślałeś, może co oglądałeś przed snem. Potem to wszystko w twoje głowie się odgrywa, co potem się nawet działo w ciągu dnia. I czy ty jesteś w stanie te rzeczy wyrzucić z głowy i po prostu zasnąć, nawet kwestia pozycji w jakiej zasypiasz.

Ale miało być o tym jak na przykład spać tak jak ja 4,5 godziny dziennie. Dla mnie to jest bardzo prosta metoda, którą usłyszałem od mądrego jednego pana. On powiedział tak: Słuchaj Jacek przede wszystkim musisz spać w określonych godzinach dnia, czyli idziesz spać na przykład o północy, wstajesz o 4:30 i nie ma wyproś, bo organizm musi się do tego przyzwyczaić. I jest coś takiego jak fazy, cykle snu. Cykl snu trwa mniej więcej półtorej godziny. I jeśli ty będziesz spać wielokrotność tych 1,5 godziny, to wtedy będziesz się wysypiał, po prostu. Więc ja sobie śpię 4,5 godziny, kiedyś robiłem tak, że robiłem sobie jeszcze 3 drzemki w przeciągu dnia, ale teraz mi wystarcza jedna drzemka. I robię sobie jedną drzemkę 20 minutową w środku dnia. To mi po prostu działa jako reset. I to jest w zasadzie cała tajemnica. Tylko ja ty takie coś zastosujesz to musisz też zwrócić uwagę na to co mi ten mądry pan powiedział, a on powiedział mi, że nawet te regularne drzemki też muszą być w określonych godzinach. Czyli jeśli chodzisz na przykład do pracy to możesz mieć problem, chyba że masz taką opcję, żeby wyjść z pracy na te 20 minut albo po prostu zasnąć przed biurkiem, no dobra przy maszynie jakiejś tam nie zasypiaj. Więc kwestia czasu, że to ma być o precyzyjnej godzinie robione. I będziesz przez jakieś 2 do 3 tygodni rozbity. Tak, będziesz rozbity, bo przez całe życie wmawiano ci, że masz spać 8 godzin, pewnie spałeś 7 godzin, może spałeś więcej. A teraz twój organizm się przestawia na coś nowego i będzie mu tego brakować. Więc na pewno przez 2, 3 tygodnie będziesz lekkim zombie, ale po 2 tygodniach zacznie się przyzwyczajać twój organizm i nie będzie problemu. Dzisiaj akurat spałem dokładnie 3 godziny i nie robiłem jeszcze drzemki. Ja to nagrywam u mnie jest 13:40, do tego jest mega upał, ja zrobiłem samochodem dziś jakieś 500 kilometrów i dobra może wyglądam nieświeżo jak widać, ale nie czuję się zmęczony, nie potrzebuję snu. Ok, ja pewnie za 2 godziny, gdzieś sobie znajdę miejsce takie, żeby sobie zrobić krótką drzemkę i tyle.

Tylko tak, czy to jest dla każdego takie spanie. No, nie jest dla każdego, bo miałem przerwy w takim krótkim spaniu. Ja już tak śpię od 10 lat, zacząłem chyba gdzieś w 2007 roku albo 2008 i przerwy od takiego spania robiłem sobie wtedy, kiedy przygotowywałem się do maratonu, więc te tam 2,5 miesiąca ja do niczego się nie nadawałem, po prostu przy ciężkim wysiłku fizycznym trzeba dłużej spać, nie ma opcji. Jak potem się przygotowywałem do Biegu Rzeźnika też spałem długo. Jak przygotowywałem się do biegu te 100 kilometrów przez pustynię, też spałem długo. Ok, ja nie mogę ci powiedzieć z własnej praktyki, bo ja w zasadzie nie choruję, więc nie wiem co to jest, ale wiem, że ludzie, którzy chorują, a stosują właśnie taki sen polifazowy, bo tak to się właśnie nazywa, sen polifazowy, to w momencie, kiedy zachorują to śpią dłużej. Bo są takie momenty w życiu, kiedy po prostu człowiek potrzebuje więcej regeneracji. Tak film wyjdzie w cieniu, bo jak wyjdę na słońce tutaj jest 34 stopnie, aha miała być niespodzianka, Wawel jest za mną gdybyś nie wiedział.

Niespodzianka w postaci konkursu będzie tym razem dla kobiet, bo panie mi się skarżą, że tylko robię konkursy dla panów a nie ma nic dla pań. Konkurs bardzo prosty potrzebuję logo do swojego kanału, czyli do sukces.pl, przy czym nie chcę, żeby to było sukces.pl, tylko chcę, żeby to była sama litera S. Dlatego konkurs, ja powiedziałem, że dla pań, ale panowie też mogą startować, konkurs na zaprojektowanie logotypu z literką S. Od razu powiem, że S w formie dolara mi się nie podoba. Więc kombinuj, te rysunki proszę umieszczać na facebooku, po prostu jako udostępnij tam wgrywa wie obrazek, ktoś tam kto obsługuje Facebooka, będzie to udostępniał. I teraz kto wygrywa zrobimy tak, dzisiaj jest który, 11. Zrobimy konkurs do końca miesiąca i wtedy jak będę ogłaszał wyniki dla tych, którzy nagrywają filmiki o mojej książce, tam jest z resztą do wygrania 10 000 złotych jak nagrasz filmik polecający książkę. To jeszcze inaczej zamieszamy, tydzień wcześniej, czyli 23 sierpnia zrobimy, ja wezmę 10 tych, które mi się najbardziej podobają, tych logotypów i zrobię ankietę na facebooku z tymi 10, które mi się najbardziej podobają, bo za dużo osób kombinuje z lajkami i tak dalej. I ostatnie 7 dni będziemy wybierać z pośród tych 10. Czyli tak w zasadzie konkurs będzie trwał przez 12 dni, bo 23 sierpnia wezmę te, które mi się najbardziej podobają, zrobię ankietę i można wtedy głosować spośród tych 10.

Jaka jest nagroda? Od tego powinienem zacząć, nagroda jest właśnie pod panie, czyli pobyt na weekend w Spa. Z tego co mi wiadomo, jak pytałem dziewczyny to mówiły, żeby do Eris, którejś z jej Spa, ja nie będę wybierał, które. Ta osoba, która wygra to będzie dla dwóch osób, znaczy jedna osoba wygrywa, ale może wziąć ze sobą osobę towarzyszącą i będziesz mieć wyjazd na piątek, sobotę, niedzielę. Wybierzesz sobie dowolny weekend jaki ci pasuje, komu bije dzwon, dowolny weekend we wrześniu, tak się umówmy, żeby nagrodę zrealizować we wrześniu. Wybierzesz sobie, które spa ci pasuje, ja opłacę pobyt. Tak?

Ok, to gdyby były jakieś pytania co do krótkiego spania, ja dzisiaj postaram się przed północą poodpisywać na takie pytania, bo jeszcze dzisiaj muszę jechać w jedno miejsce, niekoniecznie będę przy komputerze. Także jak masz pytania, coś jest niejasne w miarę możliwości postaram ci się wyjaśnić, jak coś jest mocno niejasne, słuchaj zawsze możesz wejść na Google i wpisać sen polifazowy. I tam jest mnóstwo rzeczy, które opisują właśnie jak to robić. Gdyby cię interesował sen polifazowy taki dwugodzinny to poszukaj sobie bloga, pan który się nazywa Steve Pavlina, to jest po angielsku zrobione, chociaż słyszałem, że ktoś to w Polsce tłumaczył. I on tam opisywał jak chyba przez pół roku spał właśnie dwugodzinnym snem i mówił, że jedyny problem jaki miał to miał problem ze swoja partnerką życiową, która to no nie mogła zaakceptować, tego że go nie ma w łóżku. Bo on no cały czas pracował, no bo słuchaj, 2 godziny to nie będziesz leżał w łóżku tylko masz rzeczy do zrobienia. I jak będziesz przechodził na taki krótki sen ewidentnie zalecam ci dokładnie sobie planować czas, bo jak nie będziesz miał co robić to to nie jest dla ciebie, po prostu.

Ok, pozdrawiam z Wawelu i do usłyszenia. Nie obiecuję, że w wtorek, bo teraz jest długi weekend, ja też wyjeżdżam. Jak będę miał dostęp do Internetu to zrobię we wtorek live, a jak nie no to usłyszymy się za tydzień. Hej.

 

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment