JEDNA RZECZ W TWOIM WYGLĄDZIE, DECYDUJE JAK JESTEŚ ODBIERANY

Hej, dzisiaj dla odmiany porozmawiamy sobie o zębach i o ich wpływie na Twój sukces, jakkolwiek to dziwnie brzmi, ale posłuchaj i parę fajnych rad Ci powiem, jak twoje zęby naprawdę Ci mogą pomóc w życiu. Najpierw może opowiem Ci historię, która wydarzyła się z 20 lat temu jak nie dawniej. Chodziłem do szkoły średniej i chodziła tam pewna dziewczyna, która miała, powiedzmy, mało urodziwe zęby. I wyobraź sobie, że w 2kl usunęła te zęby, po to, żeby założyć sobie sztuczną szczękę, bo wychodziła z założenia, że będzie się lepiej czuć, bardziej atrakcyjnie, bardziej pewna siebie w momencie, kiedy będzie mieć ładne zęby.

Przyznam, że metoda bardzo drastyczna, no widzisz, nie mniej lat temu 50, 100 i wcześniej ludzie nie mieli takich możliwości, żeby tak wpływać na swój wygląd. Według mnie to jest zbyt drastyczne, dlatego powiem Ci, dlaczego w ogóle warto zadbać o to, żeby mieć ładne zęby, ale może niekoniecznie tak jak Ona to zrobiła. Powiem Ci może jeszcze na moim przykładzie, bo tydzień temu po nagraniu, gdzieś w komentarzu przeczytałem, czy myślałem o tym, żeby założyć aparat na zęby i to chyba ze 2 osoby takie coś napisały. Żeby było ciekawiej, ja aparat na zębach mam teraz i nosze go od jakiegoś roku z kawałkiem. A noszę go przez amerykanów, bo jak byłem ostatni raz w stanach,  już stwierdziłem, że jednak tego nie zdzierżę, bo z każdym Amerykaninem jak się rozmawia, to wyobraź sobie, że każdy, ale to każdy, ma uśmiech od linijki. No tak idealnie proste zęby, bielutkie, u nich niema służby zdrowia darmowej, tylko trzeba za to wszystko płacić, ale od tam pilnuje się, żeby dzieci miały proste zęby. I naprawdę, jak pojedzie się tam, jak popatrzysz na moje filmiki gdzieś tam sprzed 1.5 roku, z moimi zębami było formalnie ok, było przyzwoicie, ale w momencie, kiedy spotykasz ludzi, z którymi spędzasz czas, chcesz robić jakieś biznesy, chcesz w jakiś sposób na nich wpływać, to wypadałoby wyglądać przynajmniej tak jak oni, a jak ja tam z kimkolwiek rozmawiałem, to po prostu czułem się nie do końca dobrze z tym, że moje zęby nie do końca są idealne.

Ja wiem jak głupio to brzmi, ale niestety tak to w praktyce wygląda. Jak żyjesz cały czas w Polsce, nie wyjeżdżałeś za granicę, to może nie zwróciłeś na to uwagi, ale jak wyjeżdża się za granicę, a szczególnie właśnie do Stanów Zjednoczonych i tam się chce robić biznesy, to po prostu ludzie też patrzą na Ciebie i oceniają to kim jesteś, jaki jesteś i jak widzą, że jest coś nie tak z twoim zgryzem, to sobie myślą: „Jejku, skoro z jego zębami jest coś nie tak, no to pewnie…” Wyobrażają sobie, że to się przekłada też na inne moje cechy charakteru, o tak to można ująć. Czy w związku z tym warto zadbać o te zęby? Widzisz, ja założyłem ten aparat pomimo tego, że 15 lat temu miałem założony aparat, zresztą to był aparat, który wtedy lubiłem, bo on był cały metalowy i jak się uśmiechnąłem to na 2km był blask. Teraz założyłem taki, którego nie widać, ale niestety bardzo utrudnia życie, bo teraz mam ściągnięte, ale na co dzień mam jeszcze takie gumki założone, żeby góra się spasowała do dołu i są tam takie wypustki, które cały czas podrażniają wargi, dziąsła i jak ktoś się zastanawia, dlaczego ja tak dziwnie mówię, dlaczego tak ruszam wargami, to robię to, żebyś w ogóle mógł mnie zrozumieć, bo ja muszę cały czas walczyć z tymi wszystkimi drutami, o które się ocieram. Niemniej uważam, że warto pocierpieć, po to żeby potem mieć taki zgryz jak należy i to nie jest tylko kwestia estetyczna, bo widzisz, za tym idzie coś więcej. Powiedziałem Ci o tej dziewczynie ode mnie ze szkoły średniej, Ona to zrobiła, po to żeby się poczuć pewniej, po to żeby się poczuć atrakcyjniej. Oczywiście są tam efekty też związane ze zdrowiem i popatrz, teraz mamy takie czasy, że ludziom jak zęby wypadają to gdzieś około 50, 60 lat.

Jak może oglądałeś taki film: „Goście, goście”, główni bohaterowie pochodzili gdzieś tam z XXI/XXII wieku, to oni mieli żeby w stanie strasznym, no bo wtedy nie było czegoś takiego, jak pasty do zębów, nie było pielęgnacji, a teraz to jest tak, w zasadzie każdy ma dostęp do darmowego dentysty, chociaż w praktyce różnie to wygląda, niemniej, każdy ma dostęp do różnych środków do pielęgnacji zębów i jesteś w stanie zrobić tak, żeby w momencie, kiedy z kimkolwiek rozmawiasz, żeby się czuć dobrze, gdy się do niego uśmiechniesz. Widzisz, ja widzę, że w Polsce bardzo dużo ludzi się nie uśmiecha, bo się nawet wstydzi po prostu uśmiechnąć, bo ma brzydkie zęby, albo wiedzą, że niezbyt przyjemnie pachnie z ust. Więc ja Ci powiem parę rzeczy, które warto robić po to, żeby nie mieć takich problemów jak mieli Panowie w „Goście, goście”,gdzie mieli zęby, powiedzmy, brzydkie i niezbyt pachnące. Tak, będę teraz mówił na temat pielęgnacji zębów, nie żebym się na tym specjalnie znał, ale ponieważ i mam znajomych dentystów i bywam częściej jak przeciętny człowiek u dentysty czy ortodonty, więc troszkę myślę mam wiedzy na ten temat, więc po pierwsze, przykra sprawa ale, w Polsce praktycznie się nie uczy dzieci, jak myć zęby, i wygląda to tak, że ktoś 20s coś tam omiecie zęby i tyle.

Słuchaj, zęby powinno się myć 3 min, szok! Bo to strasznie długo trwa, tak to długo trwa, ale faktycznie to powinno tyle trwać, mało tego, ja nie mierzę sobie tego na zegarku, ale mam klepsydrę taką i ona dokładnie 3 min pokazuje, a ja myję zęby. I myję zęby nie tyle też zwykłą szczoteczką, tylko mam taką szczoteczkę soniczną, która jeszcze tam jakieś wibracje powoduje, że to wszystko się lepiej, szybciej, dokładniej myję, więc coś takiego stosuję. Owszem, to kosztuje troszkę więcej jak normalna szczoteczka do zębów, ale słuchaj, to jest twoje ciało, twoje zęby są twoje. Jeśli nie przeszkadza Ci to, że chodzisz np. z paznokciami brudnymi, niema sprawy, chodź sobie wtedy z zębami brudnymi. Niemniej, jeśli chcesz w życiu osiągać co nieco więcej, spotykać ludzi na odpowiednim poziomie, to powinieneś zadbać o swoją paszczę i szorować ją 3 min. porządną szczoteczką do zębów. Mało tego, warto by było, żebyś się zaopatrzył w coś takiego, co nazywa się irygator, bo co to jest, zaraz ci powiem. Bo mycie zębów to jest jedno, ale jest to wszystko jeszcze, co jest między zębami, bo jak myjesz zęby, to wymyjesz przód, tył, a nie wymyjesz tego, co jest między zębami. Jak nigdy nie używałeś nici do zębów, weź i sobie je kup i wymyj sobie nimi, nawet jak szorowałeś zęby wcześniej przez pół godziny, a potem sobie wyczyść nićmi, to się lekko zdziwisz, co na tej nitce zostanie i to jakie po tym odczucie świeżości w twoich ustach.

Powiem Ci, że szczególnie jak mam ten aparat, to trudno się przeciska tę nić przez druty, więc ja używam irygatora. pewnie wiesz, jak wygląda myjnia ciśnieniowa, tam, gdzie jest myjka do mycia samochodów, to dokładnie tak samo tylko w pomniejszonej wersji działa irygator. Czyli jest pojemniczek na wodę, jest sprężarka i przez taki dziubek, pod dużym ciśnieniem jest podawana woda i możesz znowu myć przez 0.5h zęby, wziąć sobie irygatorem wyczyścić zęby i zobaczysz jeszcze, ile tam wypłynie różnych rzeczy. Tak, mówię o tym, bo mam kontakt z rodakami, z rodaczkami i widzę, jak to w praktyce wygląda. Ludzie chodzą na siłownie, dbają o diety, a jakoś nie potrafią zadbać o swoje zęby, więc powiem Ci bardzo krótko, naprawdę przyjrzyj się temu tematowi i zrób porządek ze swoimi zębami, a jeśli coś jest nie tak, jeśli chodzi o zapach z twoich zębów, to w 98% jest to sprawa próchnicy to, że dentyści, i tam różne stowarzyszenia zajmujące się zębami mówią, żeby raz na pół roku pójść do kontroli, to oni mają rację, bo jeśli Ci się ząb psuje, a Ty pójdziesz raz na 5 lat do kontroli, to ten ząb po tych 5 latach będzie w zasadzie nie do odratowania, a jeśli ty raz na pół roku pójdziesz do tego dentysty sprawdzić, co jest z twoimi zębami to jeśli jest jakaś mała próchnica, to jest w stanie to usunąć i twojego zęba szybciutko naprawić, a nie to, że będzie Ci nieładnie pachnieć z ust, co oczywiście będzie odpychać ludzi od Ciebie, bo nie będą chcieć po prostu przebywać w twoim towarzystwie. Kurczę tyle się nagadałem, szybko będę kończył, bo już za długo to trwa. Naprawdę, przyjrzyj się swoim zębom i zadbaj o to, żeby były naprawdę twoją wizytówką, żeby były piękne, lśniące, białe, pachnące, jak kwiatki na łące.

Dobrze, konkursik jeszcze byście chcieli… Dobrze, Twoje metody na pielęgnację zębów, niestandardowe, bo wiem, że niektórzy używają tak jak ci z Afryki jakieś tam cuda, więc jakieś niestandardowe metody proszę opisać, a dla 3 osób, które opiszą coś najciekawszego będzie w nagrodę multiwitamina mojej produkcji. Nie będę o niej opowiadał, wierz mi, jedna z najlepszych multiwitamin na rynku. Dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment