Jak Schudnąć

Hej, temat, który jest cały czas na czasie, czyli o tym, jak schudnąć.

Powiem Ci, o tym, może nie wszystko, ale to jaką mam wiedzę na ten temat, z czego to wynika, że ludzie tyją, z czego to wynika, że ludzie mają problemy, żeby schudnąć.

Możesz zapytać na dzień dobry, co to takiego ma do sukcesu? Otóż ma to bardzo dużo do sukcesu, bo to jak Ty wyglądasz decyduje o tym, jak jesteś odbierany. Zupełnie inaczej odbierają Ciebie ludzie, jak jesteś wysportowany, uśmiechnięty, masz piękne włosy, piękną cerę, a jest różnica jeśli jesteś po prostu osobą otyłą, bo zazwyczaj się uważa, że takie osoby nie są specjalnie pracowite, jak ktoś ma jeszcze cerę niezdrową, albo coś nie tak z włosami, to wszystko niejako określa człowieka i to w jaki sposób Ty się kontaktujesz wtedy z ludźmi, jak wpływa na twoją pewność siebie właśnie na towarzyskość. To się przekłada, na to czy odnosisz w życiu sukcesy czy nie. I może najpierw Ci powiem taką historię odnośnie odchudzania, bo wiem, że niektórzy uważają, że się nie da schudnąć, bo ktoś jest chory, bo w genach to ma i się nie da bo się nie da. Wiele lat temu poznałem taką bardzo przyjemną dziewczynę, która to cierpiała na wszelkie możliwe choroby, jakie tylko się da i przy wzroście 164cm ważyła ok. 150kg. Więc było Jej bardziej wszerz niż wzwyż. I kiedyś przyznam, że jej nagadałem co nieco, apropos tego, że się nie da schudnąć, że tarczyce ma, że geny, że się nie da. Obraziła się na mnie i odezwała się do mnie po roku.

Po roku powiedziała coś takiego, że była u lekarza swojego i miała tam jakieś badania okresowe i lekarz popatrzył na nią, popatrzył na papiery i wezwał lekarkę, żeby mu dała właściwe badania, bo ta moja znajoma chciała zajść w ciąże, a lekarz jej mówił, że to jest niemożliwe ze względu na jej otyłość, na te wszelkie choroby, że się nie da. I popatrzył na te papiery, popatrzył na nią i stwierdził, że to zupełnie nie pasuje do tego co było w opisie. Pielęgniarka sprawdziła dokumenty, wszystko się zgadza i okazało się, po roku, że ta dziewczyna to tak naprawdę jest zupełnie inna osoba. Przez rok czasu wzięła się za siebie, na takiej zasadzie, że ułożyła sobie dokładnie dietę co do ilości kalorii, co do zawartości makro i mikro elementów w diecie. Mało tego, ćwiczyła 2 razy dziennie i po roku mówi, że jak szła ulicą, to jej ludzie nie poznawali, jej znajomi ze szkoły, z podstawówki, ze średniej klasy mijali ją i nie poznawali, że to jest ona. Mało tego, lekarz powiedział jej, że jest najzdrowszą osobą, jaką miał u siebie na wizycie.

Z całego szpitala zwołał wszystkich lekarzy, jakich udało się uzbierać, żeby pokazać ją jako przykład, bo to po prostu było niemożliwe. I teraz tak, ja powiem zaraz, spokojnie, na temat odchudzania, może najpierw powiem na temat tycia, bo to nie jest tak, że ty się rodzisz od razu będąc grubaskiem, tylko z czasem się po prostu tyje. Zazwyczaj są to sprawy związane z emocjami, bo ktoś ci coś nieprzyjemnego powie, bo ty nie potrafisz sobie nie radzić ze stresem i po prostu jemy, jemy i jemy. To jest jedna z przyczyn tycia. Inną taką przyczyną, która właśnie w dzisiejszych czasach występuje jest związana z tym co mamy sprzedawane w sklepach. Bo inne jedzenie było sprzedawane 5 lat temu, 10 lat temu, a inne jest sprzedawane teraz. I nawet zwykły chleb, który kupujesz w sklepie zwykłym gdzieś tam, nie u piekarza ale w sklepie. Chociaż u piekarzy też jest różnie. W markecie jakimś kupujesz chleb, to to nie jest taki chleb, jaki się jadło 10 lat temu, który był robiony z prawdziwej mąki, z prawdziwego jajka. Dzisiaj jest to jakiś zaczyn, gdzie jest połowa chemii, tak żeby to ładnie puchło, żeby się utrzymało odpowiednią ilość czasu, ale to nie jest to samo.

Z resztą pewnie jesteś sobie w stanie, jak kiedyś chleb smakował, a jak smakuje teraz. O ile jeszcze jesz. Teraz jaki jest z tego problem? Problem jest taki, że ty jesz to co w tym momencie nam jest  dostępne, wcinasz, wcinasz, wcinasz, ale nie ma tam tyle wartości odżywczych, niema tam tyle minerałów, ile twój organizm potrzebuje. I jeśli jest dobowa norma spożycia, kiedy ty potrzebujesz określoną ilość witamin z grupy B, A, D, E, K  i tak dalej.Jeśli Ty tego nie dostarczasz, to organizm tego chce więcej, a w pokarmie, który spożywasz tego po prostu niema. Więc Ty szukasz, nawet nie Ty szukasz, ale twój umysł, twoja podświadomość podpowiada Ci, że Ty potrzebujesz tego więcej. Bo po prostu potrzebujesz te witaminy, potrzebujesz te minerały, żeby twój organizm prawidłowo funkcjonował. I jesz coraz więcej i więcej. Większość ludzi niema czasu na to, żeby to jedzenie było wysokiej wartości. nie szuka takiego jedzenia, albo idzie do pierwszej lepszej knajpy, więc jesz to samo, gdzie masz niewiele wartości odżywczych i tutaj rodzi się problem. Bo zaczyna się tyć. Innym problemem dotyczącym tycia jest jeszcze to, że spędzamy mnóstwo czasu, przed ekranem, wątpię, żebyś teraz biegł, chociaż może jedziesz na rowerze i oglądasz podczas jazdy. Bardziej prawdopodobne, że sobie siedzisz gdzieś przed komputerem, albo leżysz sobie na kanapie i oglądasz ten filmik. To chyba jest sprawa dość oczywista, czy to wpływa na  twoją nadwagę, czy nie. Oczywiście jest też kwestia wieku, bo jeśli jesteś młodą osobą to twój organizm inaczej wszystko trawi, metabolizm jest zupełnie inny jak u osoby po 30, po 40, a po 50. To są zupełnie inne sprawy.

Także widzisz, może masz teraz 50 lat i wydaje Ci się, że nie powinieneś byś gruby bo jesz tyle samo ile jadłeś, czy jadłaś jak miałaś 20, więc o co chodzi? A chodzi o to, że metabolizm już nie jest ten.Ale ok, miałem mówić na temat odchudzania. Po pierwsze trzeba znaleźć przyczynę dlaczego Ty tyjesz. Czy to jest kwestia tego, że masz stresy, z którymi sobie nie radzisz, czy to jest kwestia tego, że po prostu jesz nie takie jedzenie jakie powinno być jedzone. Jeśli to jest kwestia stresów, albo innych jakichś problemów związanych z psychiką, no to po prostu są od tego spece i trzeba sobie robić porządek w głowie. Jeśli to jest sprawa diety, to jest kwestia twojej świadomości, tego co Ty jesz i jak to wpływa na twoje ciało. Bo to jak Ty teraz wyglądasz, jak się teraz czujesz, to ile masz energii, to jak jesteś osobą kreatywną, nawet to ile śpisz, to jest wpływ tego, co, kiedy i ile jesz. Bo twój sposób myślenia zależy od cukru, od cukru, który masz we krwi. To nie musi być cukier taki biały, jaki się używa, tylko to są owoce, warzywa, gdzie są też cukry proste, a akurat cukry złożone w postaci jakichś tam słodyczy działają dokładnie odwrotnie, czyli rośnie ci brzuch albo pupa, a niekoniecznie masz taką energię życiową. To już są sprawy związane z tym, co produkuje twoja trzustka, z insuliną, jak to jest rozprowadzane po organizmie, ale to za dużo by było na jeden raz. Chcę Ci uświadomić po prostu z czego to wynika i co z tym możesz zrobić. Wiesz co? W zasadzie sprawa jest bardzo prosta. Jeśli chcesz schudnąć 3-4kg, myślę, że doskonale wiesz co zrobić, żeby tyle schudnąć. Absolutnie jestem pewien, że każdy wie, co trzeba zrobić.

Powinienem teraz sobie brutalnie powiedzieć zasadę, chociaż może powiem, bo to tak będzie dosadnie. Jest taka zasada „ŻM”czyli sprowadza się to do „Żryj Mniej”. Sorry, ale tak usłyszałem, tak to ktoś powiedział, więc powtarzam dalej, ale dokładnie tak to wygląda. Bo każdy, w zależności od płci, od wieku, od wykonywanej pracy ma określone zapotrzebowanie na ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Być może dla ciebie jest to 2000kcal, może 4000kcal, ale widzisz, jest kilka składowych, można wejść do internetu, wpisać sobie „jak wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne?” Jest cała masa tabeli, gdzie podasz, co robisz, w jakim jesteś wieku, podasz parę swoich danych i Ci wyliczy ile kalorii Ty możesz spożywać. I teraz tak, jakikolwiek produkt weźmiesz teraz w sklepie, który kupujesz, na opakowaniu jest dokładnie napisane ile to ma kalorii, bo jest taki obowiązek prawny. Więc jeśli Ty w przeciągu dnia zjesz 5 pączków, który wydaje mi się, że ma ok. 600kcal, ale nie jestem pewien, mogę Ci powiedzieć tylko tyle, że żebyś spalił 600kcal, to jest 1h biegu, więc jeśli zjesz 5 pączków, no to sorry, ale to nie wyparuje, Więc trzeba mieć po prostu świadomość tego. Widzisz, wiele osób podejmuje próbę odchudzania, schudną, ale potem jest „efekt yoyo”.

Słuchaj, jeśli twoja norma spożycia dziennego to jest 2500kcal, a Ty nagle zaczniesz jeść 1000kcal i będzie Ci codziennie brakować tych 1500kcal, To jak ty skończysz tę dietę, to będziesz chcieć to nadrobić, bo po prostu jest uczucie nienasycenia. A jeśli Ty codziennie będziesz odejmował tylko 100kcal, niema problemu, a nawet nie musisz odejmować 100kcal dziennie, bo wystarczy zrobić sobie 30min spacer. Zrobisz sobie 30min spaceru, spalisz akurat te 100-150 kcal i to Ci w zupełności wystarczy do tego, żeby w przeciągu miesiąca schudnąć powiedzmy 3kg. Możesz sobie bardzo precyzyjnie wyliczyć ile Ty potrzebujesz, żeby schudnąć te 3kg, bo 1kg twojego ciała to jest 7700kcal. Więc jeśli twoje spożycie to jest powiedzmy 2500kcal dziennie, odejmujesz sobie 100kcal, w przeciągu miesiąca masz 3000kcal, no dobra, nie schudniesz za wiele jak tylko 100kcal mniej będziesz jeść, albo będziesz jeść 100kcal mniej, albo będziesz robił większy wysiłek fizyczny, żeby to po prostu spalić. Widzisz, to jest tak, możesz ćwiczyć więcej, albo jeść mniej i tyle, tu nie ma żadnego odstępstwa od reguły. Jeśli mi powiesz, że chorujesz na coś , albo w genach masz, jest to totalna bzdura, to jest bzdura, którą sobie wkładasz do głowy, bo tak Ci jest wygodniej.

Przypomnij sobie historię, którą Ci na początku powiedziałem o mojej znajomej, albo pojedź do Oświęcimia, pooglądaj, jakie tam są zdjęcia osób, które tam były, które po prostu nie jadły i ja tam nie widziałem żadnej otyłej osoby na zdjęciach z Oświęcimia, ani jednej. Po prostu niema dyskusji co do tego tematu, to jest tylko twój wymysł, albo kogoś z twojego otoczenia, Ok, jak wejdziesz w internet, znajdziesz całą masę tabletek, maści,  ćwiczeń, nie wiadomo czego. Jak dla mnie, jeśli chcesz schudnąć, musisz wiedzieć po co chcesz schudnąć. Bo jeśli Ty nie będziesz mieć powodu, dlaczego Ty chcesz schudnąć, to po prostu nie schudniesz. Być może dla Ciebie jest metodą po prostu kupić sobie o numer mniejszą koszulę, bluzkę, spodnie, cokolwiek i jak będziesz chcieć to ubrać, to będzie trzeba się wysilić. A jak wejdziesz w internet poszukasz sobie filmy na YouTube, albo po prostu wpiszesz sobie „historie transformacji” to zobaczysz, że z ludzi, którzy ważyli po 250-300kg robią się osoby takie szczupłe. Czyli da się, nawet tydzień wysiłku fizycznego, albo tydzień ograniczenia spożycia kalorii, od razu jest zauważalny w tym jak Ty wyglądasz. Ja nie mówię, że to jest prosta sprawa, bo pamiętam jak wiele lat temu zapisałem się na kurs do takiej Pani, która robiła szkolenia dla małych firm. Ta Pani fajne rzeczy mówiła, tylko była po prostu duża i tak, wiesz dla mnie to było nie spójne. I niedawno tą Panią znalazłem, przypomniałem sobie o Niej, znalazłem gdzieś na YouTube, jak ona coś tam opowiadała i była po prostu jeszcze większa… Ja tu mówię o sukcesie tak? Ja bym teraz u tej Pani nic nie kupił, bo ja Jej po prostu nie wierzę. bo jak Pani, która jest tak duża, może mi opowiadać coś na temat sukcesu, tym bardziej, że Ona kiedyś mówiła, że chce schudnąć, a wygląda tak jak wygląda…

No po prostu się to totalnie nie zgadza z tym, co Ona sprzedaje. Są też Panowie, którzy są po prostu tłuści, grubaski i opowiadają o różnych rzeczach na temat sukcesu, powiem Ci, dla mnie jest to totalnie niespójne. Ja bym takiej osoby nie słuchał w ogóle, tego co Ona mówi, bo bym nie wierzył. Widzisz, tak samo to działa u Ciebie, jeśli prowadzisz firmę, jakąkolwiek działalność i chcesz coś komuś sprzedać, zaoferować to musisz mieć prezencję. Może Ci się wydaje, że to niema znaczenia, bo jesteś super towarzyski, super wygadany i tak dalej. Ale ludzie i tak patrzą na Ciebie, jak ty wyglądasz. Ok, jak pojedziesz na wesele, na święta i się najesz tak, że przytyjesz 5kg, niema problemu, bo ty wrócisz do normy. Ale jest kwestia czasu i jest kwestia twojej wagi, żebyś wszedł na wagę i popatrzył co tam się dzieje. Jedną rzecz jeszcze chcę Ci powiedzieć, bo akurat mam przed sobą 2 rzeczy, które są pomocne. Co do tracenia wagi, to zupełnie nie jest związane z takim stricte odchudzaniem, ale jest rzecz pomocna. Widzisz, powiedziałem Ci odnośnie tego, że niektórzy jedzą gorszej jakości jedzenie i potem twój organizm potrzebuje witamin i minerałów. Ja zacząłem wcinać suplementy związane z uzupełnieniem minerałów w momencie, kiedy 8 lat temu intensywnie trenowałem do maratonu. Wtedy fachowcy mi po prostu mówili, że jest takie zapotrzebowanie organizmu, że nawet jakbym jadł tego ogromne ilości w normalnym pożywieniu, to nie jestem w stanie przyswoić tyle ile ja potrzebuję. Co prawda z jedzenia naturalnego te witaminy i minerały są o wiele lepiej przyswajalne, ale by trzeba było zjeść tego po prostu taki ogrom, a żołądek ma też swoje ograniczenia. Mogę Ci pokazać witaminy, jakie ja mam.

Multiviti biorę 2 tabletki rano, to są minerały i witaminy i to jest w zupełności wystarczająco do tego, żeby pokryć zwiększone zapotrzebowanie. Widzisz, z witaminami i minerałami jest o tyle fajnie, że w takich ilościach, jak akurat jest w tym suplemencie podane, praktycznie niemożliwe jest przedawkowanie tego. Formalnie wystarczyła by 1 taka rano ale widzisz, ja mam tak podwyższone zapotrzebowanie,więc ja biorę sobie 2 mimo tego, że ja w mojej diecie pilnuję, żeby było dużo warzyw, dużo owoców, ale wiem, że to i tak jest za mało, bo to wszystko jest spalane, nawet jak umysł intensywnie pracuje plus jeszcze wysiłek fizyczny, to wszystko się na to składa. To jeszcze apropos suplementów jedną rzecz powiem, bo niektórzy mówią, że suplementy nic nie dają bo to jest bzdura i tak dalej. Ja Ci tutaj pokażę, Taki suplement (Beauty), który od 2 miesięcy dopiero stosuję, ale pokażę Ci to też na przykładzie moim. Dobra, opakowanie może wygląda, że „Beauty” jest dla kobiet, ale to niema znaczenia, bo to jest suplement na ładną skórę, ładną cerę, na włosy, żeby były gęste i grube i na paznokcie.

I powiem Ci, że zanim jadłem ten suplement, to miałem dużo na paznokciach takich białych kropek. Chociaż nie wiem co jadłem z pożywienia, to po prostu nie byłem w stanie dostarczyć tego czegoś, co powodowało, że miałem te kropki, a zacząłem to wcinać i „Puf” niema problemu. Nie mówiąc o tym, że muszę teraz chodzić 2 razy częściej do fryzjera jak wcześniej chodziłem, a co do cery to tak no… Więc widzisz, w momencie, kiedy się intensywnie ćwiczy, albo chudnie, to trzeba też zadbać o to otoczenie, czyli nie tylko jedzenie, ale też warto się suplementować i to nie koniecznie takimi rzeczami, jak są jakieś tabletki na odchudzanie, bo tu akurat według mnie jest sprawa problematyczna, bo podnosi się zazwyczaj ciśnienie krwi i za tym idą kolejne problemy. Ok, nie chcę się rozgadywać, bo już 18 minut, więc tak szybciutko. Ty wiesz, co zrobić, żeby schudnąć 3-4kg. I to zrobić w przeciągu miesiąca. Skoro wiesz co zrobić to teraz tylko sobie pomyśl dlaczego Ty to potrzebujesz zrobić. Jeśli jesteś naprawdę otyłą osobą i masz powiedzmy dzieci, to sobie pomyśl o tym, że jak będziesz dalej w takim stanie, ten tłuszcz zarośnie twoje żyły; miażdżyca. I po prostu długo nie pociągniesz. Może pociągniesz 10 lat, może 15 lat i twoje dzieci nie będą mieć ojca albo matki.

Jeśli jesteś osobą młodą to jest kwestia tego, z jakimi Ty się osobami zadajesz, bo być może, osoby płci przeciwnej nie chcą Cię poznawać, bo wyglądasz jak wyglądasz… To jest wszystko w twoich rękach, w twoim widelcu, w zawartości twojego talerza i w jego rozmiarze. Jest taka technika, żeby po prostu kupić sobie małe talerze, jak masz mały talerz, jak tam dasz jedzenie, to to wygląda inaczej, niż jak masz duży talerz i jest tego jedzenia mniej. Jak na małym talerzu masz to co do tej pory jadłeś, to ci się wydaje „Łał, jak tego jest dużo”.Swoją drogą kiedyś opowiadałem o takim plemieniu Hunza, którzy to jedzą na tej zasadzie, że jedzą tylko wtedy, kiedy są głodni. Widzisz, są różne teorie na ten temat, bo według mnie lepiej jest jeść regularnie co 3h małe porcje, żeby sobie dostarczać energię, jak najeść się raz czy dwa razy do bólu, bo nawet się po prostu przeciąża żołądek. Ale to jest też kwestia wiedzy, którą możesz poszukać, bo w internecie są fora na temat odchudzania, szczególnie bym Ci polecał fora na temat sportów siłowych, bo jak wychodzi taki kulturysta czy kulturystka na scenę, to po prostu praktycznie niema tłuszczu. I oni nie chodzą po forach o odchudzaniu i nie czytają o tym jak schudnąć, tylko idą na fora na temat ćwiczeń i tam cała wiedza na ten temat jest podana.

Wołają mnie już, będę kończyć. Dziękuję bardzo, a co do tych suplementów, ja Ci podam na dole link w allegro, jak chcesz, możesz zamówić, ale takich suplementów jest cała masa, nie musisz kupować akurat tych, które Ci podałem, chociaż ja akurat dokładnie te stosuję, bo są bardzo dobre. Dziękuję bardzo, cześć!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment