dlaczego pozwalasz sobie ROBIĆ WODĘ Z MÓZGU?

Hej! To, co chce Ci zaraz powiedzieć, jestem pewien, że trochę Ci zamiesza w głowie i mam nadzieję, że po tym, co usłyszysz, wyrzucisz swój telewizor przez okno, albo przynajmniej go sprzedaż i to samo zrobisz z radiem. Dlaczego? Dlatego, że są to, może inaczej, co wpływa na to, kim w tym momencie jesteś i to, co osiągasz ? Oczywiście możesz powiedzieć, że są to twoje myśli, pracowitość, albo lenistwo, być może są to geny, ale nie wiesz o tym, jak wielki wpływ ma na Ciebie społeczeństwo, jak wielki wpływ ma na Ciebie twoje otoczenie. Jak wielki wpływ ma to, co robiłeś od małego, to czego Cię uczyli w żłobku, w przedszkolu, w szkole i tak dalej.

Plus twoje środowisko, plus gazety jakie czytasz, plus to co oglądasz w telewizji, to co słuchasz w radio. Bo może sobie nie zdajesz sprawy z tego, że gdybyś urodził się w środku Afryki, byłbyś murzynkiem to miałbyś zupełnie inne podejście praktycznie do każdej sprawy życiowej. Kwestie tego, ile chcesz mieć dzieci, kwestie pracy, kwestie zdrowotne, po prostu wszystko byłoby totalnie inne. Gdybyś się urodził w Japonii, wszystko byłoby też całkowicie inne, mało tego, gdybyś dzisiaj niezależnie od tego ile masz lat przeniósł się do zupełnie innej kultury, zupełnie innych ludzi, to w przeciągu, podejrzewam, 3-5 lat też byś był całkowicie inną osobą. Jeśli byś wyjechał teraz do innego kraju i wróciłbyś za 5 lat, to wiele osób by Cię po prostu nie poznało i Ty, gdybyś sobie zrobił teraz notatki na temat swojego myślenia, to też byś się potem nie poznał. Dlaczego Ci o tym mówię i z czego to wszystko wynika? Mówię to dlatego, i w kontekście właśnie wyrzucenia telewizora, że jesteś karmiony przez media, a zaraz dojedziemy do tego, przez kogo są karmione media, jesteś karmiony wiedzą, na której komuś zależy, żeby Ci ją włożyć do głowy.

Są korporacje, różne instytucje, którym zależy na tym, żebyś np, kupował jakiś tam lek, albo żebyś stosował jakieś tam szczepionki, albo żebyś stosował taki szampon do włosów, albo żebyś zaczął stosować jakieś kremy, nie wiadomo co, bo to jest biznes! I może Ci się obiło o uszy takie słowo jak „lobbing”, bo są tak zwani „lobbyści”, którzy są wynajmowani przez duże firmy i przez rozmaite instytucje, które to chodzą od jednego posła do drugiego i wciskają mu, powiedzmy, zegarki, delikatnie mówiąc, po to, żeby głosował za jakąś tam ustawą, albo za jakąś nie głosował. Dlaczego? Dlatego, że za tym są skryte wielkie pieniądze. I teraz, jeśli ty oglądasz telewizję, a przeciętny Polak ogląda dziennie 4,5h, czyli w moim mniemaniu traci. Bo trudno tu mówić o uzyskiwaniu jakiejś cennej wiedzy, to jest 4,5h wyjęte z życiorysu, nie mówiąc o słuchaniu radia czy czytaniu gazet. Ja od 20 lat nie mam telewizora, nie słucham radia i gazet nigdy nie czytałem i żyję. I wiem dokładnie co się dzieje w Polsce, to co chcę wiedzieć, co się dzieje za granicą, też wiem i nie potrzebuję do tego ani telewizora, ani radia, ani żadnych tego typu mediów. Bo chociażby mam dostęp do internetu, bo zawsze idąc przez miasto widzę jakiś tam kiosk i w nim jest strona tytułowa gazety i tam jest wszystko napisane.

I nie potrzebuję tracić czasu na to, co mnie nie interesuje. I teraz popatrz, wybucha jakaś tam afera i absolutna większość ludzi idzie do pracy, czy w jakiś spotkaniach towarzyskich, rozmawia o tej aferze, jak nie o tej, to o innej sprawie, bo tu coś się stało, bo tam się coś wydarzyło i ludzie swoje myśli angażują w to, co media nam serwują. Możesz powiedzieć: „No i co z tego, no to o czym będziemy rozmawiać?” Więc widzisz, to nie chodzi o to, o czym Ty będziesz rozmawiać, albo o czym nie będziesz rozmawiać, tylko chodzi o to, co zaprząta twoją głowę. I teraz jest pytanie: Czy twoją głowę zaprząta to co Ci ktoś z zewnątrz narzuca, żebyś Ty o tym myślał, czy twoją głowę zaprząta twój własny tyłek… Czubek nosa, powiedzmy delikatniej, bo jeśli Ty, niech będzie te 4,5h, które byś poświęcał na telewizję, zajmiesz się sobą, a nie analizowaniem, oglądaniem seriali bzdetnych, czy analizowaniem życia innych, podglądaniem, bo do tego to się sprowadza, jak myślisz, czy twoje życie będzie lepsze, jeśli Ty przez te 4,5h przeczytasz książkę, pójdziesz pobiegać ,zajmiesz się swoją rodziną, spotkasz się z przyjaciółmi, będziesz uprawiał dowolny sport, a może te 4,5h dziennie poświęcisz na rozwój swojego biznesu, o rozwoju biznesu jeszcze będziemy rozmawiać, bo dobra, tu jest za dużo elementów strachu i też różnych przekonań, które się nam wzięły z tego, że w gazecie przeczytamy jakieś rzeczy i potem nam się wydaje, że biznes jest ciężki do prowadzenia, bo komuś się noga podwinęła, bo ktoś zbankrutował, bo coś tam, coś tam, a Ty takie rzeczy wynajdujesz w mediach, ale widzisz, media nie są nastawione na to, żebyś Ty stał się lepszym człowiekiem, media są nastawione na to, żeby Ci sprzedać określoną wizję, żebyś został zaprogramowany w ten sposób, w jaki zależy czy to szefowi danej stacji telewizyjnej, za którym stoi jakaś tam partia, czy zaprogramowany właśnie przez lobbystów, czy przez koncerny, duże firmy, które widzisz, nawet w serialach, które oglądasz, w filmach, ładują mnóstwo reklam, mniej lub bardziej jawnych, ale Ty jesteś tym wszystkim załadowany w głowie.

I możesz powiedzieć, że Ty jesteś odporny na takie rzeczy, że jesteś wyczulony, że takie rzeczy wynajdujesz i w ogóle Ciebie to nie dotyczy. Widzisz, to jest tak, na decyzje, jakie podejmujesz w życiu, w zasadzie na wszystko, co robisz, ma wpływ to, co jest w twojej głowie, Myśli, przekonania, doświadczenia życiowe i teraz tak, każda rzecz, absolutnie każda rzecz jaką zobaczyłeś w życiu, usłyszałeś, poczułeś, posmakowałeś, wszystko to jest zapisane tutaj na dysku twardym, wszystko. I teraz cokolwiek Ty robisz w życiu, to wyciągasz dane nawet nieświadomie, to twoja podświadomość wyciąga te dane, doświadczenia, to wszystko, co po prostu doświadczyłeś i na tej podstawie podpowiada Ci, co Ty masz zrobić w życiu, jaką Ty masz podjąć decyzję. Czy Ty masz właśnie mieć właśnie jakieś złe przekonania na temat bogatych ludzi, czy Ty masz mieć jakieś przekonania na temat spraw zdrowotnych, politycznych i tak dalej, to wszystko jest Ci włożone do głowy przez media. A jeśli nie przez media, to przez twoje otoczenie, a twoje otoczenie skąd ma tę wiedzę? Z mediów! Tylko jedno jest bronić się albo uważać na to, jakich ma się znajomych, a drugie – odciąć się po prostu od zbędnej wiedzy dostarczanej przez telewizor. Co w związku z tym?

Tak, jak powiedziałem Ci, ja od 20 lat nie mam telewizora i nie mam zamiaru mieć i żyję i żyję całkiem nieźle. Więc przemyśl sobie to, co Ci powiedziałem, nie musisz mi wierzyć, możesz poszukać źródeł, badań naukowych, psychologicznych i tak dalej. Jak się wgłębisz w ten temat, zobaczysz, że dokładnie tak jest, po pierwsze, właśnie to, że wszystko, co zobaczysz, wchodzi Ci do głowy, po drugie to kreuje twoje zachowania i jakbym chciał stosować jakieś sztuczki, które są stosowane w reklamach, czy filmach, mógłbym Ci podawać tutaj podprogową treść, Ty byś nawet o tym nie widział, a ja bym mógł Ci do głowy włożyć np. coś takiego, żeby Ci się chciało pić, albo śmiać, albo cokolwiek na czym by mi zależało, np. głosuj na Pana takiego i takiego, kupuj taki, a taki produkt, więc trzeba mieć świadomość tego. Jak będziesz mieć świadomość tego, to może coś zmienisz w swoim życiu i będzie ono wyglądać tak, jakbyś naprawdę chciał, żeby wyglądało! Tyle mojej propagandy. Dzięki, Hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment