Bentley Continental, taki nowy za 1,4 mln zł

Hej, chcę Ci pokazać tę oto zabawkę tutaj, bo dawno nie było filmu o samochodzie za ponad 1mln zł, a ten właśnie tyle kosztuje. I powiem Ci, że mam dylemat z tym samochodem, bo z jednej strony mi się podoba, a z drugiej nie. Co mi się podoba? Podoba mi się to jak on wygląda, to jaki jest w środku i to co tutaj jest napisane: „Supersport”A za tym idzie, popatrz jakie to ma tarcze hamulcowe, to nie jest byle samochód, tylko to jest naprawdę kawał potwora, bo to cudeńko ma800Nm i 630KM, więc  jest naprawdę potworem!

W środku, nie wiem czy potrafisz sobie wyobrazić zapach luksusu, więc to co tutaj jest jak się wsiada do  tego samochodu. To, co jest najfajniejsze, naprawdę to jest zapach luksusu, bo to jest w 100% luksusowy samochód. Jaki mam z nim problem? Ja mam z nim problem taki, że lubię samochody do sprawnego i szybkiego przemieszczania się, a to mimo swojej mocy, ma problem taki, że jest strasznie ciężkie, bo to waży 2400kg… Więc jest to samochód-czołg, ale teraz przejedziemy się nim i opowiem Ci nieco więcej. To co jest charakterystyczne dla Bentley’a, ten diamencik, to diamentowe przeszycie. Z tyłu te fotele są o tyle fajne, że można tu naprawdę wygodnie usiąść, dlatego, że one mają tutaj takie wgłębienia. A do tego popatrz, chociaż tutaj jest ciemno, ale dach to jest alcantara . Super przyjemne w dotyku. Mega fajny samochód, naprawdę, a tutaj podjechał jakiś Pan amerykańskim złomem (Corvetta), który przy tym, niema w ogóle żadnej prezencji. Ale ok, odpalimy to. Samochód to nie jest tak, że jest cichy, on jest super cichutki. Ponieważ na co dzień jeżdżę Maserati, to ono jest wręcz wulgarne przy tym jak ten jest cichutki.

Tu jeszcze popatrz, to jest naprawdę bardzo ładne i przyjemne. Fajne w tym samochodzie jest to, że on jest poręczny, ma takie kompaktowe wymiary i bardzo łatwo się go prowadzi. Mogę porównać, akurat tutaj na wprost Maserati stoi jakieś, więc mogę porównywać do takich komfortowych samochodów. Kiedyś robiłem nagranie o Maybach’u i powiem Ci, że wsiadając tutaj mam dokładnie skojarzenie jak z Maybach’a, bo jest taki właśnie przytłumiony głos do super fajnego, przyjemnego podróżowania. Ale może powiem Ci teraz najważniejsze, dla kogo to jest samochód? Pan, który jest właścicielem tego samochodu, to jest w ogóle bardzo ciekawy przypadek, bo możesz się zastanawiać, albo niektórzy mogli pomyśleć, „Ojejku, ja w życiu nie będę miał takiego samochodu, że mnie nie będzie stać na to, żeby kupić samochód za 1,2mln czy 1,3mln zł.” Ten Pan, który jest właścicielem tego samochodu, kupił go sobie, jak przeszedł na emeryturę. I ten Pan jest to niesamowicie pracowity człowiek, więc jeśli się zastanawiasz, skąd ludzie mają takie samochody, to mają je dzięki naprawdę ciężkiej pracy. A ten Pan ma jeszcze, ja wiem o 2, jego zabawkach, które według są fajniejsze od tego samochodu. I na takie samochody zarabia się pracą! Co Ci mogę powiedzieć? Ja bym go nie kupił raczej, tym bardziej, że wyszedł teraz nowy Bentley.

Jak chyba w marcu, czy na początku kwietnia były targi w Genewie, siedziałem w środku w tym nowym Bentley’ui jak ten jest luksusowy, to tamten jest jeszcze bardziej luksusowy. Ale muszę Ci powiedzieć o czymś, co tutaj jest najfajniejsze, zapach. Szukałem, czy jest tu gdzieś rozpylacz perfum, tak jak jest w Maybach’u, ale nie znalazłem. Słuchaj, tutaj nie jest tak, że pięknie pachnie, tutaj pachnie zniewalająco… Musze popytać chłopaków, co oni tutaj dają w środek, że to tak pięknie pachnie, bo naprawdę mógłbym tym samochodem jeździć tylko i wyłącznie dla jego zapachu. Zamontuję zaraz lepszą kamerkę, żeby zobaczyć, jak to jedzie i pojedziemy na trasę i zobaczymy jak tam się sprawuje. Ustawiłem zawieszenie na sportowe, ma 4 regulacje twardości. No powiem Ci, daje rade. Przejadę się nim na trybie ręcznym. Na razie przez miasto, więc tu za wiele nie wyczuję ale mogę Ci powiedzieć, że po przejechaniu nim paru kilometrów zmieniłem zdanie. Bo mógłbym sobie kupić, bo samochód jest bardzo zwarty, bardzo fajnie się prowadzi, ma naprawdę fajne odczucia z przyspieszenia, ten jego zapach, komfort.

Jak jedzie się na trybie „Sport”, to jest naprawdę bardzo sympatyczny samochód. On nie ma na papierze kosmicznego przyspieszenia, bo on tam ma chyba 4,3s do 100km/h, więc moja „Alpinka” ma 4,5s, więc to jest praktycznie to samo, ale komfort jazdy jest zupełnie inny… Na poprzednim skrzyżowaniu jechała obok mnie S-klasa AMG i patrząc na nią i porównując jej wygląd do Bentley’a, to S-klasa wygląda prymitywnie. To tak, gdybyś przypadkiem chciał sobie S-klasę kupić… Jak reagują przechodnie na ten samochód? Nie reagują. Może to jest kwestia jego kolory, bo on jest w takim nijakim kolorze, stapiającym się z kolorem asfaltu. Do tego nie robi huku. Zauważyłem kilka zaintrygowanych spojrzeń, ale nic na zasadzie „ŁAŁ”. Czyli gdybyś chciał samochód typu „ŁAŁ”, no to Ferrari, Lamborghini, tylko pamiętaj, że w takim samochodzie niema zupełnie prywatności, bo na każdym skrzyżowaniu będą Ci robić zdjęcie. To jest po prostu samochód OK. [W12 w akcji…] Daje radę, naprawdę daje radę, zobaczymy na zakręcie, szybki łuk. Jest dobrze. Ale hamulce ma naprawdę potężne… [W12 w akcji…]

To może porównam go jeszcze do Maybach’a, bo gdybyś chciał sobie kupić luksusowy samochód i masz na to milion z kawałkiem. Jeśli jeździsz sam, albo w 2 osoby, jeśli nie lubisz jeździć samochodem, to kup Maybach’a, a jeśli uwielbiasz jazdę samochodem, lepiej wziąć tego. Dlaczego? Dlatego, że jak w Maybachu będziesz prowadził sam, to będą Cię brali za szofera… Jak dużo podróżujesz, w Maybach’u jest fajne to, że z tyłu masz naprawdę tak luksusowe warunki, że może w „Rollsie” będziesz miał lepsze, ale to nie jest pewne… To wtedy Maybach jest ok, albo masz rodzinę, albo dużo pracowników, to wtedy zabierasz ich ze sobą. A jeśli chcesz sam poczuć przyjemność z jazdy, naprawdę jestem mile zaskoczony tym samochodem, bo genialnie hamuje, naprawdę super się prowadzi, jak jedzie sobie tak jak teraz, dostojnie, na komfortowym zawieszeniu, to jest super sympatyczny samochód do przemieszczania się na co dzień, który bardzo dużo pali… Ale to jak kierownica leży w dłoniach, to jakie tu wszystkie materiały są w dotyku, to uczucie luksusu… Będziesz w 100% zadowolony.

Podsumowując, jednak bym chyba nie kupił, chyba że miałbym go po jakichś super fajnych pieniądzach, to bym może się zdecydował. Bo jakoś jednak mam wyobrażenie, że to jest samochód dla starszych Panów, a dla mnie to może jeszcze czas na to przyjdzie. Niemniej, moje przekonania do tej pory, jakie miałem na temat tego samochodu się zmieniły, bo jest to sportowy samochód, w 100%, naprawdę fajnie się prowadzi, na pewno nie na tor, bo jest za ciężki i by się prowadził beznadziejnie na torze, zwłaszcza pewnie na ciasnych zakrętach, ale jak tutaj się przejechałem taką autostradą, szybszą trasą, szybkie łuki, szybkie zakręty – rewelacja. Dziękuję bardzo, jak Ci się spodobało, łapka w górę, hej! Za wiele tutaj się nie naoglądamy… 6 litrów pojemności, W12, ale popatrz, jakie to jest potężne…

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment