Wiesz Co o Tobie Myślę? CZYLI JAK BYĆ PEWNYM SIEBIE

Hej, co takiego o Tobie myślę? Podejrzewam, że to co Ci powiem na twój temat, może Ci się nie spodobać, ale zanim Ci o tym powiem, to ponieważ w przyszłym tygodniu są święta i dużo osób oczekuje ode mnie, że teraz zrobię jakieś promocje na moje produkty, na moje suplementy. Zrobię, ale wyślę jutro informację o tym dla osób, które są niezapisane, na newsletter, więc jeśli nie jesteś zapisany, to zapisz się na stronie sukces.pl, wpisz maila, tego maila trzeba potwierdzić, jutro wyślę promocję. A co do tego, co na twój temat myślę, zanim Ci powiem co na twój temat myślę, to powiem Ci jak niedawno zadzwonił do mnie mój znajomy. Powiedział mi, tam rozmawialiśmy o różnych sprawach i wynikł temat właśnie tego, co ludzie myślą o innych ludziach i co z tego dla nich wynika. I opowiadał przykład swojego ojca, który niedawno miał wypadek i amputowali mu jedną kończynę. I jego ojciec taki zestresowany do niego mówi o tym, że niedobrze się z tym czuje, ale nie ze względu na to, że nie ma tej ręki, tylko dlatego, że jak pójdzie na imprezę, to będą wszyscy wytykać go palcami, będą o nim opowiadać różne rzeczy.

A ten mój kolega mówi mu tak: „Wiesz ojciec co? Na takiej imprezie, zresztą nie tylko na takiej imprezie, ale zawsze działa to w ten sposób: wejdziesz tam, popatrzą na Ciebie, zobaczą, że nie masz ręki i po 2s o tym zapomną i będą myśleć o tym, co Ty sobie myślisz na ich temat.” Tak to działa, dlatego ten tytuł tego nagrania jest tytułem prowokacyjnym, bo zauważ jaką popularność mają serwisy plotkarskie, Bo co o mnie powiedzą, jak usłyszysz gdzieś, że ktoś na twój temat coś opowiadał, to zaraz nadstawia się ucha, a co takiego o Tobie powiedzieli. Bo tak ludzie są zaprogramowani, że każdy patrzy na czubek swojego nosa, co w związku z tym? Jest to dla Ciebie, ta historia, którą Ci opowiedziałem, ułatwieniem do końca życia, bo od tego momentu możesz mieć głęboko gdzieś, głęboko tam, gdzie wzrok nie sięga, co ludzie tak naprawdę myślą na twój temat, bo to co oni sobie na chwilkę pomyślą, to oni sobie pomyślą na chwilkę, a zaraz potem analizują, co Ty myślisz o nich. To nie znaczy, że możesz całkowicie sobie odpuścić, bo jednak warto być dobrze odebranym. Widzisz, żyjemy w społeczeństwie, więc nawet ja teraz jak nagrywam ten filmik, to staram się wyglądać możliwie przyzwoicie. Bo to akurat są sprawy związane jakby z tworzeniem marki, jeśli ja tutaj prezentuję jakieś treści, to mój wygląd niejako utożsamia się z treścią, o której ja opowiadam.

Gdybym ja do Ciebie teraz wyszedł w obdartej, brudnej podkoszulce i zacząłbym Ci opowiadać na tematy sukcesu i siedziałbym jeszcze w brudnej piwnicy i o tym opowiadał, to po prostu nie byłbym wiarygodny. Ale to jest zupełnie inna sytuacja, od tej kiedy właśnie idziesz na imprezę i boisz się odezwać do ludzi, bo co oni sobie o Tobie myślą, czy Ty tam pasujesz, czy nie, czy im się podobasz, czy nie. To ja Ci powiem jeszcze fajne ćwiczenie jak sobie z takimi rzeczami radzić, bo to jest twoje zapętlenie się i twoje ograniczanie się. Akurat ten kolega, który opowiadał tę historię ze swoim ojcem, z nim kilkanaście lat temu byliśmy razem na pewnym szkoleniu i to szkolenie prowadził, zresztą niesamowity człowiek, niestety już nie żyje, Pan Andrzej Batko, wprowadził do Polski np. NLP, dużo psychologią się zajmował i opowiadał nam właśnie, On jako psycholog, jak to faktycznie wyglądają takie relacje międzyludzkie i to jak pracować też nad postrzeganiem siebie, nad swoją pewnością siebie.

I On nam powiedział w ten sposób, że: Jak my w jakikolwiek sposób myślimy o sobie, to szukamy w przeszłości obrazów, zdarzeń, które mówią nam, że na przykład jesteśmy towarzyscy, albo atrakcyjni, albo pewni siebie, albo dobrze nas odbiera np. płeć przeciwna i szukamy takich skojarzeń w przeszłości, gdzie coś się takiego przydarzyło, co sprawia, że myślimy że jesteśmy taką osobą. Jeśli Cię na przykład teraz zapytam, co myślisz o sobie, to masz jakieś przekonanie na swój temat, a jak się zastanowisz nad tymi przekonaniami, to to wszystko idzie w głąb właśnie w przeszłości, w szukaniu obrazów i wytłumaczeń dla siebie, dlaczego właśnie jesteś taką osobą. A On nam powiedział tak: Jeśli chcesz się na przykład czuć pewny siebie, to nie potrzebujesz do tego żadnych wytłumaczeń. Nie potrzebujesz szukać niczego w przeszłości, bo twój umysł jest na tyle ograniczony, że jeśli chcesz się czuć świetnie, to po prostu powiedz sobie, że czujesz się świetnie i nie szukaj do tego niejako wymówek, nie szukaj do tego obrazów. Ok, On to użył do tego przekleństwa, więc jeśli chcesz, ok niektórzy szkoleniowcy mają tak, że jeśli nie przeklną, to wtedy uważają, że do kursantów nie dotrze. Wiec ja to ujmę inaczej, więc powiedzmy, że jesteś na tej imprezie i zastanawiasz się co ludzie o tobie myślą, jak będą Cię postrzegać, albo co ja o Tobie myślę, tak? To jak Ci się pojawi taka myśl, co ludzie o Tobie myślą, to powiedz sobie po prostu: „Jestem super!” Ja to powiedziałem delikatnie, ten szkoleniowiec powiedział to powiedzmy bardzo hardcore’owo.

„Jestem Super!” Dlaczego ludzie mają się ze mną zadawać? Bo jestem super! Dlaczego mam poznawać cudownych ludzi? Bo jestem super! Tyle, nie szukaj, nawet pierwsza myśl, jaka Ci się pojawi, żeby poszukać, że „jejku, bo ktoś się do mnie uśmiechnął, bo Pani w podstawówce mi powiedziała, że jestem fajny,” NIE, nie szukaj w ogóle takich rzeczy, od razu z automatu: „Bo jestem super!” Wchodzisz do restauracji, gdzie ma się odbyć jakieś przyjęcie, na urodziny jesteś zaproszony, na imieniny, „Ojejku, jak to towarzystwo Mnie przyjmie, jak oni będą reagować na mnie?!” Pomyśl sobie: „Jestem Super!” Nie szukaj żadnych wymówek dlaczego, jestem super i już, bezdyskusyjnie! Jak zrobisz coś takiego, to widzisz, po pierwsze będziesz w inny sposób czuć, twoje ciało się rozluźni, nawet twoje gardło się rozluźni i będziesz i z luzem podchodził do ludzi, bo jesteś super i będziesz się nawet wypowiadał swobodniej, bo się po prostu rozluźnisz, bo jesteś super! I pamiętaj, pierwsze sekundy, ktoś Cię oceni i sobie pomyśli, czy Ty jesteś super czy nie, a potem będą wszyscy twoi rozmówcy się zastanawiać, czy aby na pewno Ty ich akceptujesz. Więc naprawdę, miej głęboko gdzieś, to co ludzie sobie o Tobie myślą, bo Jesteś Super! Więc co ja sobie o Tobie myślę? Myślę sobie, że jesteś super! Dzięki!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 1 comment… add one }

Leave a Comment