Jak zmienić życie? Chcesz lepiej żyć?

Hej, chyba jest na żywo. Jak zmienić życie? Jedna pani na Instagramie od kilku dni zadaje takie pytanie: „Jak zmienić życie?” i co jaki wpis zrobię na Instagramie, to: „Jak zmienić życie?” Więc nie odpowiem na Instagramie jak zmienić życie, bo to nie jest takie proste, nawet tutaj nie do końca odpowiem jak zmienić życie, bo to jest tak jakby mnie zapytała ta Pani: „Co zjeść dzisiaj na obiad?” albo „Jak się ubrać?” albo „Gdzie pojechać na wakacje?” Widzisz, jeśli nie wiem kim jesteś, nie wiem co robisz na co dzień i nie wiem jaką to zmianę chcesz zrobić w życiu, no to nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak zmienić życie. Jaki kupić samochód? Nie wiem, jakie masz potrzeby, czym do tej pory jeździłaś, do czego Ci to potrzebne.

Więc co do zmiany życia, pierwsza sprawa jest taka, nie wiem, czy zauważyłeś, mój kanał nazywa się sukces.pl, jak wejdziesz na stronę sukces.pl, zostawisz tam maila, to ja tam co kilka dni wysyłam jakieś fajne informacje, czy to motywacyjne, czy to inspiracyjne, czy to właśnie odnośnie tego, co u mnie zadziałało w życiu, albo co zadziałało u różnych osób, które osiągały, czy osiągają duże sukcesy. Więc jak chcesz wiedzieć, jak zmienić życie, zapisz się na mój newsletter, który jest całkowicie darmowy, niema tam spamu i będziesz dostawać po prostu informacje o tym, jak zmienić życie. A tak w wielkim skrócie, gdybym miał ogólnie powiedzieć jaki kupić samochód, albo właśnie jak zmienić życie, to dla mnie jest sprawa dość prosta. Ok, akurat teraz jestem w Wiedniu, tak pokażę Ci, żeby nie było, tak wygląda Wiedeń, dobra, fragment Wiednia. Ale co do Wiednia, od wielu lat Wiedeń jest na pierwszym miejscu, jako miasto, które jest najbardziej przyjazne do życia, tak to jest ujęte i to jest pod każdym względem i faktycznie, jak ktoś był kiedyś w Wiedniu, to pewnie też to odczuł, że jest tu po prostu jakiś taki luz, jest jakoś tak zupełnie inaczej, przyjemniej.

Deszcz pada, wiec mam troszkę niewyjściową fryzurę, przykro mi. Widzisz, ale co do zmiany życia, zawsze się możesz przeprowadzić do Wiednia, o ile lubisz niemiecki, chociaż tutaj i tak wszyscy po angielsku mówią, czyli dogadasz się, po Polsku od biedy pewnie też. Jak dla mnie kwestia, w ogóle nie tyle zmiany życia, ale ogólnie życia to jest sprawa tego rodzaju, żeby wyznaczać sobie cele i to im bardziej szalone tym lepiej i dla mnie życie polega na tym, żeby wyznaczyć sobie cel, potem znaleźć wiedzę, szukać wiedzy, uczyć się, jak ten cel zdobyć, a potem ten cel realizować i w kółko, czyli zrobię to, nauczę się i od nowa. Więc odnośnie pytania: „Jak zmienić życie?” Co chcesz zmienić? Czy chcesz poprawić relacje z ludźmi, czy chcesz, nie wiem, więcej zarabiać, czy chcesz mieszkać w ładnym miejscu, to jest podstawowe pytanie, czego Ty chcesz od tego życia i jak wiesz co to jest, to wybierz sobie jedną rzecz i poszukaj wszelkich możliwych informacji, poszukaj ludzi, poszukaj książek, poszukaj wiedzy, jak Ty to możesz poprawić, jak Ty to możesz zrobić, żeby było takie, jak Ty chcesz, a potem zacznij to w praktyce robić, może Ci to zajmie rok, może 2 lata, może 10 lat, słuchaj, ja rozwojem osobistym zajmuję się sam dla siebie od 25 lat, od ponad 25 lat i dalej uważam, że niewiele wiem na ten temat, bo im człowiek się więcej tego uczy, im bardziej chce być lepszy, tym bardziej odkrywa, że jeszcze jest do nauczenia to, to, to i tamto. Jeszcze odnośnie ułatwienia sobie życia, to mogę Ci powiedzieć jedną rzecz.

Warto ułatwić sobie to poprawianie życia w dowolnej dziedzinie, jaka Cię interesuje, od tego, żeby sobie ustawić zasady, twoje życiowe zasady. I te zasady warto sobie nawet spisać, bo w każdej dziedzinie życia możesz ustawić zasady, które Ci po prostu ułatwią to życie. Ok, przykład samochodowy, jeśli mieszkasz w Polsce, to zasady ruchu drogowego są powiedzmy dość płynne, gdybyś mieszkał, gdybyś mieszkała na przykład w Norwegii, albo w Szwajcarii, to wtedy, nawet w Niemczech, w Austrii troszkę mniej, ale prawo jest niezwykle restrykcyjne. Powiedzmy mieszkasz w Norwegii, za złamanie przepisów ruchu drogowego dostajesz mandat, nie z  jakiegoś tam cennika, taryfikatora, tylko według tego ile Ty zarabiasz, bo twoje zarobki są powszechnie wiadome.

I jeśli dostajesz ileś tam procent od swoich zarobków i dostaniesz mandat powiedzmy 40.000zł, no to daje Ci to do myślenia i wtedy twoje zasady odnośnie tego, jak Ty jeździsz zmieniają się. Więc jeśli jedziesz samochodem, ustalasz sobie zasadę: „Jeżdżę w 100% zgodnie z przepisami.” Jak masz taką zasadę, to jak Cię podkusi, żeby przyspieszyć, „No nie, mam taką zasadę, że nie!” W relacjach, w związkach jak jest, jeśli sam sobie ustawisz zasadę, że nie zdradzasz swojego partnera, czy partnerki i po prostu masz taką żelazną zasadę, to w ogóle niema takiej opcji, jak będzie ktoś, kto Cię będzie kusił mniej lub bardziej, tym masz swoją zasadę i w ogóle Cię nie obchodzi.

Mam kolegę takiego, który od 4 lat nie je słodyczy, nic słodkiego nie zje i kiedyś byliśmy w super restauracji, gdzie było naprawdę takie jedzenie, że aż miło, ale po prostu ma zasadę, nie je nic słodkiego i basta. Więc jeśli sobie ustawisz swoje zasady życiowe co do relacji między ludzkich, co do tego, co Ty robisz, co Ty jesz, jak wstajesz, co robisz w przeciągu dnia, czy oglądasz telewizję, czy oglądasz, nie wiem, mniej lub bardziej inteligentne programy w internecie, to Ty sobie ustawiasz zasady. Widzisz, ja mam prostą zasadę, na przykład w przypadku filmów, zaczynam oglądać jakiś film i jeśli ten film, ja wiem i Ty też wiesz, czy ten film wniesie coś wartościowego do twojego życia, czy nie, jeśli ja widzę, że to jest od początku bzdura, to po prostu to wyłączam, chyba że wiem, że to jest komedia i po prostu się przy tym ubawię, to niema sprawy, mogę dla rozrywki to pooglądać, ale myślę, że wiesz dokładnie o czym mowa i dokładnie tak samo jest z odżywianiem. Ja wiem, jakie to jest jedzenie śmieciowe i Ty też wiesz, jakie to jest jedzenie śmieciowe i mam prostą zasadę, nie jem śmieciowego jedzenia i jak widzę wielką, żółtą literkę „M”, to ja nie mam ochoty pójść tam coś zjeść, ja to po prostu omijam z daleka, prosta zasada życiowa. Ale widzisz, takich rzeczy jest mnóstwo, takich rzeczy jest od groma i na to się składa życie, albo z tego się składa życie, że trzeba sobie takie rzeczy poukładać, najlepiej spisać i następnym razem nie będziesz myśleć, co by tutaj zrobić, czy przejechać się karocą, czy nie, dobra, to może być bardziej zasada odnośnie zdrowia, że się powiedzmy chodzi na piechotę, gdzie można pójść na piechotę, a niekoniecznie jeździć karocą, ale da innych może być zasada: „Codziennie chcę doświadczyć czegoś nowego.” Więc jeśli nigdy nie jechałem karocą, to dosiądę takiej karocy, po to, żeby się po prostu przejechać i doświadczyć czegoś nowego, ale widzisz, to są twoje zasady.

Więc jeśli mnie pytasz jak zmienić życie, to bardziej pomyśl nad tym, co zrobić dzisiaj, żeby twoje dzisiaj było lepsze jak wczoraj. Nie wiem jak ten live się nagrał, bo teraz będę chciał robić live’y, bo tak jak powiedziałem ostatnio, nie chce mi się obrabiać tych filmików, kopiować, zgrywać, więc będą o różnych godzinach, a nawet w inne dni, więc jak Ci się podobało, warto zalike’ować, warto nawet zasubskrybować, żebyś wiedział, kiedy taki następny live będzie. To nie jest Kraków, to jest Wiedeń. Bardzo mi się spodobało, dobra nie będzie tutaj widać, ale fajny dach mają. Dobra, to ja kończę i jak chcesz wiedzieć o następnym live’ie, to musisz zasubskrybować, przykro mi, ale myślę, że warto. Tylko teraz żebym wiedział jak to się wyłączało…. Póki co dzięki!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment