JAK SZYBKO UZYSKAĆ WOLNOŚĆ FINANSOWĄ?

Hej, dzisiaj trochę później, bo dopiero co wróciłem z Poznania i spotkałem tam dwóch sympatycznych chłopaków, którzy zadali mi pytanie. Zadali mi pytanie odnośnie tego co robić w życiu, więc ja tak patrzę na nich, nie bardzo wiem o co im chodzi, więc proszę, żeby uszczegółowili. I pytają mnie co zrobić, żeby być wolnym finansowo, co takiego w życiu robić? Więc pokrótce im odpowiedziałem, dla osób, które nie mają doświadczenia ani biznesowego, ani jakiegoś innego, co takiego zrobić, aby uzyskać wolność finansową. I o tym za chwilkę Ci opowiem, ale zanim Ci opowiem, to ponieważ tego typu pytania dostaję dość często, w sensie: jak zarządzać pieniędzmi, jak zarabiać pieniądze, jak oszczędzać pieniądze, w co inwestować, jak ja to robię, skąd ja się w ogóle wziąłem, co ja takiego robię, jak ja się dorobiłem, jak ja uzyskałem wolność finansową.

Dlatego stwierdziłem, że zrobię w przyszłą niedzielę, to będzie 10 lutego, o godzinie 14:00, zrobię konferencję, która potrwa kilka godzin pewnie, dopóki się nie wygadam na te tematy, żeby mieć problem z głowy odnośnie tego właśnie, w co inwestować, jak zarządzać swoimi pieniędzmi, jak w ogóle rozwiązać w głowie ten problem, dlaczego tych pieniędzy nie masz, a powinieneś mieć więcej, a może Ci się wydaje, albo wiesz, że zasługujesz na więcej, ale z jakiegoś powodu tych pieniędzy nie masz, więc zapraszam w przyszłą niedzielę, nie tę pojutrze, tylko za tydzień. Ok, co powiedziałem tym chłopakom? Tym chłopakom powiedziałem najprostsze, co dla nich może być, bo wyglądali mi na, powiedzmy, późnych nastolatków, czyli chłopaków, którzy nie mają za bardzo wiedzy, doświadczenia i pieniędzy. Najprostszą metodą na uzyskanie wolności finansowej jest kupienie powiedzmy 10 mieszkań. I teraz możesz powiedzieć, skąd ja wezmę pieniądze na 10 mieszkań, przecież to jest niemożliwe, żebym ja mając 20, a niektórzy nawet 30, a niektórzy nawet 40 lat, żeby zdobyli pieniądze na to, żeby kupić 10 mieszkań?!

Spokojnie, najpierw sobie to policzmy, jeśli kupujesz 10 mieszkań, powiedzmy średnia cena to 200.000zł, jak wynajmujesz takie mieszkanie, powiedzmy, że masz 1500zł przychodu z tego mieszkania, razy 10, 15000zł miesięcznie, da się żyć, chyba że masz naprawdę duże wydatki na życie, no to wtedy 15000zł miesięcznie Ci nie wystarczy. Tylko teraz problem, skąd mieć pieniądze na to, żeby kupić 10 mieszkań? Ok, tak naprawdę rozchodzi się o to, żeby kupić pierwsze mieszkanie, bo jak kupisz pierwsze mieszkanie i znajdziesz sposób na to, żeby zarobić na to mieszkanie, zaraz Ci powiem jak to zrobić, to jak już będziesz mieć pierwsze, to potem nie jest wielkim problemem posiadanie drugiego, a jak masz 2, to wtedy… i tak dalej i tak dalej. Nie licz na to, że od razu będziesz mieć fundusze na to, żeby kupić te 10 mieszkań, chociaż różne są przypadki. Potem Ci powiem dlaczego akurat mieszkania, a nie co innego. Więc tak, potrzebujemy 200.000zł, żeby kupić mieszkanie. Skąd to wziąć? Tak naprawdę potrzebujesz 10%, czyli potrzebujesz jakieś 20.000zł.

Dlaczego? Dlatego, że na resztę bank da Ci kredyt i tyle, a banki dość chętnie dają kredyty na mieszkania z tego względu, że jak tak naprawdę bank kupuje w twoim imieniu mieszkanie, to jest jego właścicielem, więc w razie gdybyś nie spłacał, oni nie mają problemu z tym, żeby to sprzedać, tym bardziej, że jest bum na rynku odnośnie nieruchomości. Więc potrzebujemy 20.000zł na pierwszą inwestycję. Zakładając, że chcesz kupić takie mieszkanie za 200.000zł, bo jeśli chcesz kupić mieszkanie za 100.00zł, a są też takie, no to wystarczy Ci o wiele mniejsza kwota, bo wystarczy Ci zarobić 10.000zł, a akurat tych 2 chłopaków tak na mnie patrzy i mówi: „A to co, możemy po połowie?” Tak! Możecie po połowie, czyli wystarczy, że 1 zarobi 5.000zł, 2 zarobi 5.000zł. I teraz też możesz powiedzieć: „Ale jak zarobić 5.000zł, nie da się!?” Dla chcącego nic trudnego! Tak naprawdę jeśli będziesz myśleć o tym, jak zarobić 5.000zł, to jesteś w stanie bardzo szybko te pieniądze zarobić. A możesz pójść na totalnego lenia i pożyczyć od mamy, wujka, babci, ciotki itp., ale jak się uprzesz, nawet jeśli nie masz żadnego wykształcenia, żadnej wiedzy na temat zarabiania pieniędzy, pójdziesz nawet pracować na budowę i dadzą Ci za miesiąc przynajmniej 8.000zł.

Takie po prostu są teraz stawki, chyba że mieszkasz w jakiejś dziurze totalnej, ale nikt Ci nie broni przyjechać do dużego miasta, gdzie Ci po prostu zapłacą o wiele więcej za twoją pracę, bo za takie pieniądze zatrudniają Ukraińców, Białorusinów itp., bo po prostu niema rąk do pracy. Więc kupujesz pierwsze mieszkanie, tylko też trzeba poszukać tak, żeby to mieszkanie kupić tanio, podremontować i masz z najmu już pierwsze pieniądze. I teraz jest kwestia, żeby nie przehulać tych pieniędzy, tylko już myśleć, już szukać, już kombinować, jak kolejne mieszkanie. Dlaczego Ci powiedziałem o mieszkaniach, a nie o zakładaniu firmy, o graniu na giełdzie, Forex’ach, nie wiadomo co? Dlatego, że nie potrzebujesz absolutnie żadnej wiedzy do tego, żeby kupić mieszkanie i je wynajmować, nie potrzebujesz ani całkować, ani śpiewać, ani tańczyć, nie potrzebujesz nic do tego.

Dlatego to jest najprostszy według mnie sposób na uzyskanie wolności finansowej, jak widzisz, nie jest to aż tak skomplikowane, jak się zepniesz w sobie, w 3 lata podejrzewam, że jesteś w stanie kupić te 10 mieszkań, jak będziesz pracował, oszczędzał, szukał tego, w 3 lata jesteś w stanie to ogarnąć i mieć wolność finansową. Trudniejsze sposoby, ale dające większy dochód, o tych sposobach opowiem w przyszłą niedzielę, bo troszkę więcej czasu będzie potrzeba, bo to jest kwestia czy to prowadzenia swojego biznesu, czy kwestia tego, co ja robię, czyli kwestia sprzedaży przez internet, tu trzeba troszkę wiedzy, doświadczenia, umiejętności sprzedaży, umiejętności technicznych, umiejętności obsługi programów itp. Ale to nagranie jest po to, żeby Ci uświadomić, że się da i nie potrzebujesz być specjalnie mądry, nie potrzebujesz być specjalnie rozgarnięty, bo każdy jest w stanie zrobić to, co Ci teraz powiedziałem i uzyskać wolność finansową właśnie w ten sposób.

W opisie dam link albo teraz, albo za chwilkę do tego live’a, który będzie w przyszła niedzielę, także zapraszam, będę tam też robił konkursy podczas live’a, więc myślę, że będzie fajnie, nie mówiąc o tym, że będzie kawał cennej wiedzy, jakiej nie dostaniesz ani od mamy, ani od nauczyciela, ani z książek, więc zapraszam. Dzięki, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment