CZEKASZ NA PIĄTEK I NIE LUBISZ SWOJEJ PRACY? TWOJA DATA ŚMIERCI

Hej, niedawno spotkałem mojego kolegę, który jest lekarzem i powiedział mi, w trakcie tam dyskusji, że ludzkie serce jest zaprogramowane na 3 miliardy uderzeń. Czyli jest to po prostu mechanizm, który się wyczerpuje i jak serce swoje wybije no to po Tobie. I wtedy sobie tak myślę, ale był taki Pan, może nie po nazwisku, ale było kilku był taki Panów, którzy mieli odpowiednie fundusze na to, żeby sobie zrobić przeszczep rozmaitych organów i żyli dłużej. Niby tak, ale większości ludzi na to nie stać i dlaczego Ci o tym mówię? Dlatego, że obawiam się, że niestety Ty też kiedyś umrzesz, ja też kiedyś umrę, tylko że jedno to jest długość życia, a drugie to jest to, jak my to życie przeżywamy. Bo przeciętny Polak żyje mniej więcej 74 lata, takie są statystyki, przeciętna Polka żyje 81 lat, prawie 95% osób, które mnie ogląda, to są mężczyźni więc będę mówił do Panów.

Otóż mój drogi prawdopodobnie przeżyjesz 74 lat, a nie wiem, czy teraz masz 30 lat czy 40 lat, ale podejrzewam, że już zostało Ci niewiele, nie mówię Ci o tym po to żeby Cię straszyć, po prostu takie jest życie. Tylko, że ok możemy tutaj sobie rozmawiać odnośnie przyczyn umieralności, dieta, nadmiar jedzenia, za duże ciśnienie, palenie, alkohol i tak dalej i tak dalej. To w tym momencie nie ma znaczenia, znaczenie ma co innego. Znaczenie jest to co jest pomiędzy, widzisz, tym biurowcem, gdzie pracuje kilkaset ludzi, a tym, co tutaj jest, to jest Pomnik Nieznanego Żołnierza, nie chodzi o żołnierza, tylko chodzi o to, że jest to jakiś symbol, powiedzmy, grób i droga stąd dotąd. Droga stąd jest taka… Zacznijmy od tego kiedy się zaczyna twoje życie. Twoje życie tak naprawdę zaczyna się mniej więcej po skończeniu studiów, chyba że na studia nie poszedłeś, to troszkę wcześniej, czyli w wieku mniej więcej 22, 23 lata. Dlaczego? Dlatego, że wcześniej zajmują się Tobą rodzice, a potem Ty raczej sam stanowisz o sobie, o tym gdzie pójdziesz do pracy, co będziesz robić, zazwyczaj… Więc powiedzmy, że twoje życie zaczyna się jak masz 22 lata.

Teoretycznie umrzesz wieku 74 lat, więc super, masz 52 lata na życie, jest rewelacja, tylko że to nie jest tak do końca, bo jedną trzecią z tego prześpisz, 8 godzin no tak wyjdzie, chyba że śpisz krócej, to mniej życia prześpisz. Czyli już nie jest 52 to masz ze 40 lata życia, ale teraz jest większy problem, gdziekolwiek na świecie bada się, robi się ankiety i pyta się ludzi, którzy są gdzieś zatrudnieni, odnośnie ich zadowolenia z pracy to 85% ludzi nienawidzi swojej pracy, prostu nie znosi swojej pracy, nieważne, czy to jest Ameryka, nieważne, czy to jest Europa, czy to są Chiny, po prostu nienawidzą swojej pracy. I co jakiś czas jak przeglądam social media słyszę, albo widzę jak ktoś pisze: „O! Piątek, piątunio, w końcu weekend!” Więc większość ludzi żyje tak naprawdę w weekend… Większość ludzi pozwala sobie, być może Ty, jest to bardzo prawdopodobne, że właśnie Ty pozwalasz sobie na to żeby zacząć żyć dopiero w weekend, dopiero w sobotę, dopiero w niedzielę zaczynasz żyć. I to też nie jest tak do końca, bo być może w sobotę sprzątasz mieszkanie, być może twój partner albo partnerka życiowa jest nieżyciowy i po prostu się kłócisz z tą osobą i to w ogóle nie ma życia, być może masz rodzinę, masz dzieci, z którymi sobie nie radzisz i są tak rozwydrzone, że też nie masz życia.

Więc pytanie: Ile Ci zostaje w takim wypadku? Załóżmy, że masz te 2 dni na życie, jeśli masz te 2 dni na życie, kiedy żyjesz przez te 2 dni, jak policzysz to przez te 52 lata, to wyjdzie na to, trzeba by kalkulatora użyć, 2 razy 52 tygodnie, 104 dni życia w roku razy 50 tygodni, ile tam wyjdzie, z 10 lat? Z 10 lat życia Ci wyjdzie, może 11 lat… Ale to nie jest też tak do końca, bo mnóstwo ludzi, większość ludzi, idzie do pracy po to żeby doczekać swojej emerytury i na emeryturze żeby zacząć żyć. Emerytura, powiedzmy, że w wieku 65 lat dostajesz upragnioną emeryturę i jak dobrze pójdzie 1800 zł dostaniesz, masz 65 lat jesteś stary, jesteś łysy, jesteś gruby, może nie jesteś, ale na pewno nie wyglądasz jak dwudziestodwulatek. Tu Cię boli wątroba, tam Cię bolą stawy, generalnie więcej czasu spędzasz u lekarzy, jak na wyjazdach po świecie, czy jak na imprezowaniu w klubach, czy jak na poznawaniu przyjemnych Pań i spędzaniu z nimi czasu. Ok, jak masz 30 i 40 lat to Ty nie myślisz, ale jak masz 65 lat to dochodzi do Ciebie: „Kurde coś tu jest nie tak, gdzieś mi przeszło moje życie…” A widzisz, a ja chcę Ci powiedzieć o tym teraz, żebyś sobie teraz o tym pomyślał, a nie jak dojdziesz do tych 65 lat, kiedy przez ostatnie 9 lat życia tak naprawdę nie będziesz się cieszył z tego urlopu, tylko będziesz się zastanawiał: „Że też ja tego nie robiłem 20 albo 30 lat temu, teraz kręgosłup mi nie pozwala, bo mnie łupie tu, bo mnie łupie tam…” Więc widzisz mój drogi, teraz, dzisiaj to jest ten dzień, kiedy powinieneś się zastanowić nad swoim życiem.

Akurat dzisiaj obejrzałem sobie film z KeanuReeves, którego bardzo lubię i była tam taka scena, gdzie on się pyta swojej partnerki:  „Jakie były twoje marzenia?” Bo tak strasznie narzekali na wszystko, na co się da, „Jakie były twoje marzenia, co się podziało z twoimi marzeniami?” A ona tak myśli, „Wiesz co? Zapomniałam jakie były moje marzenia…” Powiem Ci jakie ja mam tego podejście, te osoby, które mnie od dawna oglądają, wiecie, że ja nigdy nie byłem zatrudniony na etacie i generalnie każdy cel, każde marzenie, jakie mam, dążę do tego żeby je spełnić i robię to z powodzeniem. I ja cały czas mam marzenia, bo to jest według mnie też życie, to widzisz ten sukces to osiąganie sukcesu i dla mnie to jest spełnianie marzeń, tylko to nie jest tak, że widzisz, bo można mieć rozmaite mrzonki, a można ustawić sobie jakiś tam cel i krok po kroku go realizować, może to zajmie 5 lat może to zajmie 10 lat, ale zakładam, że jeszcze mi zostało trochę życia. Mówię Ci to po to, żebyś też przyjrzał się, jakie Ty masz marzenia, bo wyliczyłem Ci, że zostało Ci powiedzmy 40 lat życia, jak odjąć to, ile się tak naprawdę żyje, w sensie te weekendy, odjąć okres od emerytury do śmierci, to zostało Ci takiego fajnego życia może 9 lat, zakładając, że masz dzisiaj 22 lata, jak masz 30 lat, no to masz z 4-5 lat fajnego życia… Masakra, no przykro mi… Ale ok, na co dzień człowiek się nad takimi rzeczami nie zastanawia, nie zastanawia się nad tym, że ktoś tam umarł, że ludzie nie żyją, niektórzy się cieszą, że pracują w super wypasionej firmie w centrum Warszawy, gdzie dostają fajne pieniądze za robotę.

Czy to jest na pewno twoje marzenie? Czy praca, którą masz, kręci Cię, czy sprawia Ci satysfakcję, czy tam się spełniasz, czy tam się realizujesz? Jeśli nie masz marzeń, jeśli nie masz pracy, która Cię kręci, widzisz, dla mnie praca to jest coś czym się zajmujesz na co dzień, bo być może wymyśliłaś sobie, że będziesz fotografem, ale w ogóle Ci to bycie fotografem nie leży, bo pewnie spełniłbyś się bardziej jako kucharz. Więc zastanów się nad tym co robisz i czy by tego nie zaczniesz robić inaczej… Na koniec bardzo ważna myśl, wyciągnę telefon, ponieważ kręcę ten film o godzinie 18:53 w piątek 16., zakładam, że opublikuję go za godzinę i żeby Ci dopomóc z tym, żeby twoje marzenia się spełniały, żeby twoje cele się spełniały, żeby Twój biznes kwitł, żeby Cię zmotywować, bo ten kanał o tym jest, żeby motywować, żeby inspirować, żeby prowadzić do sukcesu, żeby opowiadać jak prowadzić biznes.

W tym momencie, popatrz, ogląda mnie 199.192 osoby. Jeśli do niedzieli, czyli to będzie 18., do północy, tutaj wybije 200.000, jak tu będzie 200.000, to będę kręcił przez najbliższy miesiąc filmy codziennie. Codziennie będę Cię inspirował, codziennie Ci opowiem fajną historię, codziennie powiem Ci coś motywującego, nakręcę Cię do działania, nakręcę Cię do życia. Jak to zrobić? Widzisz, to teraz zależy od Ciebie, bo jeśli już mnie subskrybujesz, to nie zasubskrybujesz drugi raz, ale możesz mnie zasubskrybować, jeśli do tej pory nie robiłeś tego, możesz wybrać sobie jeden z 305 filmów, które do tej pory opublikowałem, który Ci się najbardziej podoba i udostępnić swoim znajomym i powiedzieć: „Warto subskrybować tego kolesia!” Zysk będzie dla wszystkich stron, bo ja będę miał satysfakcję z tego, że mam 200.000, a Ty dostaniesz super fajne materiały poczynając od poniedziałku przez najbliższy miesiąc, a jeśli mi się to spodoba, jeśli usłyszę opinię, że się to też Tobie podoba, to będę to robił częściej. Dziękuję bardzo, hej!

<wpis ten jest transkrypcją z wyżej umieszczonego video w związku z tym w tekście pojawić się mogą błędy językowe, powtórzenia itp. >

{ 0 comments… add one }

Leave a Comment