NAUCZ SIĘ, JAK MIEĆ LEPSZE ŻYCIE

  Ponad 300 motywacyjnych lekcji
  Zapisz Się Teraz i Zacznij Korzystać z Motywacji

Kto wyprał twój mózg?

 

Hej, Jacek tutaj.

Kontynuujemy temat jak myśleć, żeby osiągać sukcesy. Kiedyś przeczytałem, że przeciętny człowiek ma około 60,000 myśli dziennie, powiem ci, że dla mnie to jest liczba naprawdę kosmiczna i nie wiem czy ty kiedyś zastanawiałeś się tak naprawdę o czym ty myślisz. Czy twoje myśli są pozytywne czy negatywne, czy one cię nakręcają czy one cię dołują, czy myślisz o rozwiązywaniu problemów, czy myślisz o problemach na rozwiązanie.

Dlaczego myślimy tak a nie inaczej?

Może ci się nie spodoba to co powiem, ale niestety każdy z nas przeszedł pranie mózgu, ja też przeszedłem. Co to jest to pranie mózgu? Na pewno w filmach oglądałeś o praniach mózgu, więc możesz się domyśleć, to jest to co do twojej głowy trafiało od małego. Jakie obrazy, jakie słowa, jakie odczucia. Urodziłeś się, zakładam że się urodziłeś w Polsce, więc twój poziom myślenia, twój sposób myślenia jest zupełnie inny niż gdybyś się urodził np. w Niemczech. Byłbyś zupełnie inną osobą gdybyś się urodził w Rosji, bo był byś inaczej zaprogramowany, inne byłyby twoje myśli. Zupełnie byłbyś inną osobą gdybyś urodził się w Brazylii i tam dorastał, a jeszcze inną byś był w Stanach Zjednoczonych. Bo byłbyś inaczej programowany inne społeczeństwo, inne wartości, inne przekonania.

Dlaczego ci o tym mówię?

Dlatego, że być może to jak zostałeś zaprogramowany, to jakie tobie zrobiono pranie mózgu nie jest dla ciebie dobre i przez to nie jesteś w życiu tam gdzie być powinieneś, gdzie byś chciał być. Być może nie osiągasz w życiu tego co chcesz, nie zarabiasz takich pieniędzy, nie jesteś w takim związku jakbyś chciał. To jest kwestia tego jak ty zostałeś zaprogramowany i tym samym o czym ty myślisz. Ok, wyobraź sobie, pomyśl sobie teraz o pająku. Jeśli sobie pomyślisz o pająku, to dla jednych to jest przerażające, może dla ciebie to jest przerażające, a dla innych jest to neutralne. A jeśli ci powiem pomyśl sobie o pieniądzach, co sobie myślisz o pieniądzach?

Dla jednych to jest coś przerażającego, jak je zdobyć, jak dożyć do jutra, dla innych jest to sprawa neutralna, bo nie mają dla nich większego znaczenia, a dla innych nie myślą o niczym innym jak o pieniądzu, więc myślą jak by tu zarobić więcej. Może dla ciebie jest to złe, pieniądz dla ciebie jako taki jest zły, a dla ciebie jest dobry. Albo co myślisz o ludziach bogatych.

To jest to, jak zostałeś zaprogramowany i jak sam siebie zaprogramowałeś. Bo na początku zostałeś zaprogramowany przez rodziców, którzy ci mówili w określony sposób jak się masz zachowywać, jak się masz ubierać, co ci wypada, co ci nie wypada. Tak samo robili ich dziadkowie, twoje rodzeństwo, w szkole nauczyciele, potem jak dorastałeś byli coraz to nowi znajomi, książki jakie czytałeś, filmy jakie oglądałeś, to wszystko zostało tutaj w twojej głowie. I w momencie w który powiem ci pająk, pieniądze pokaż ci dowolny tego typu obraz, pojawia się myśl. Myśl ta wywołuje określone emocje. Wiec jeśli powiedziałem ci o pająku i twoją myślą było przerażenie, to była emocja wywołana myślą i ty dokładnie w ten sposób reagujesz tak naprawdę na wszystko. Na mnie, na swoich rodziców, na premiera, na prezydenta. Tak naprawdę na każdą ideę jaką ci mówiłem to ty masz na to jakąś myśl. Która się wzięła z tego, jak wcześniej zostałeś zaprogramowany przez siebie, ale też przez innych. Bo ty oglądając rozmaite filmy, mogły to być filmy motywujące, mogły to być komedii, mogły to być thriller mogły to być filmy wojenne, gdzie ginie 5 osób na sekundę, mogły to być wiadomości wyszukiwanie właśnie takich informacji o zabójstwach, o kradzieżach i to wszystko zostaje w twojej głowie. To wszystko wypala jakiś tam obraz w twojej głowie, ty nie myśl, że to jest bez znaczenia. Każda myśl, każde słowo które dotarło do twoje głowy, gdzieś się tam wypaliło. I w tym momencie kiedy ja ci pokazuję taki obraz jakiś, coś ci powiem, to ty na to w określony sposób zareagujesz.

Jedne osoby reagują na to pozytywnie, inne osoby reagują na to negatywnie. Bo tak zostały zaprogramowane. Częściowo zostałeś też sam zaprogramowany i nawet sobie sprawy nie zdajesz z tego, bo w określony sposób myślisz na temat jakiegoś tam jedzenia, jest jakieś jedzenie ci smakuje, a jest jakieś jedzenie, które ci w ogóle nie podchodzi, ty myślisz że skąd to się wzięło? To ty sobie to sam zrobiłeś, może przeczytałeś gdzieś tam, może zobaczyłeś w filmie. To że ty się ubierasz w taki sposób, a nie inny myślisz, że skąd to się wzięło? Też zostałeś zaprogramowany przez innych, bo zobaczyłeś na filmie, że ktoś się w określony sposób ubiera, może wysławia.

Jeśli ludzie np. przeklinają to skąd to się wzięło? Samo im się to wzięło? Usłyszeli to, zobaczyli. Jeśli palą papierosy, piją alkohol. To wszystko jest programowane.

Co w związku z tym?

Widzisz tak naprawdę kwestia jest tego na czym ci zależy, mi zależy na tym, żebyś odniósł sukces. Więc jeśli chcesz żebyś odniósł sukces, musisz zwrócić uwagę na to, co od tego momentu, zacznie wchodzić do twojej głowy, bo ty się przez całe życie programowałeś, ale ty się możesz w tym momencie przeprogramować. Ja to kiedyś odkryłem, jak przeczytałem chyba w jakiejś książce, że jestem zaprogramowany, ale mogę się przeprogramować.

Więc trzeba zacząć zwracać uwagę na swoje myśli i na to co ja oglądam. Więc ja uważam na to co ja oglądam, ja uważam na to co czytam. I przede wszystkim uważam na swoje myśli, jak pojawia mi się jakaś myśl, ja się zastanawiam nad tą myślą, czy to jest na pewno moja myśl, czy to jest myśl, którą mi ktoś włożył do głowy. A jeśli nawet jeśli to jest moja myśl, to zrób sobie takie coś, przez miesiąc, przez dwa miesiące, jak pojawi ci się jakaś myśl, pomyśl sobie o 180 stopni dokładnie w drugą stronę. Czyli pojawi ci się np. myśl na temat pająka, może przerażenie, pomyśl sobie, a może ten pająk ma jednak coś pozytywnego i poszukaj jakiegoś pozytywu w tym pająku. Bo jest jakiś powód jego istnienia w przyrodzie, może dla biznesmena jest pająk, żeby wyciągnął z niego jakieś tam substancje i stworzył z tego lek, nie wiem.

Jeśli pojawia ci się np. myśl o ludziach bogatych i ich nienawidzisz z jakiegoś powodu, więc pomyśl sobie dokładnie w drugą stronę, o 180 stopni. A może jednak ludzie bogaci mają jakieś plusy, może dzięki nim dziesiątki albo setki, tysiące ludzi maja zatrudnienie, może to oni płacą podatki dzięki czemu jest wojsko, policja pilnuje porządku, nawet nauczycielka. Nauczycielka jest płacona z podatków, a podatki kto płaci. Ty też płacisz, ale tak naprawdę największe podatki płaci, możesz sobie popatrzeć kto płaci.

To jest kwestia twojej myśli, łapania się na myślach nawet kilka razy dziennie. Zastanów się ta myśl, która ci się pojawia, czy to jest twoja myśl i jakbyś popatrzył na nią dokładnie z drugiej strony, o 180 stopni ja obrócił. Możesz się przeprogramować, jeśli nie odnosisz w tym momencie sukcesów zacznij sobie zadawać pytania jakby zacząć odnosić te sukcesy. To jest tylko i wyłącznie twoja myśl.

Za tydzień opowiem kontynuację tego tematu, ale w jeszcze inny sposób, bo to będzie kwestia tego co my myślimy, a co my robimy. Więc zapraszam za tydzień. Poza tym, jak tu wyceluję, o tutaj, ale mam duży palec, tutaj jak klikniesz, będziesz mógł zasubskrybować mój kanał i jak pokaże się następne wideo to YouTube wyśle ci informację, jak klikniesz tutaj to będziesz się mógł zapisać na mojego newslettera i będziesz dostawał takie informacje o których nie mówię na YouTube. A jak, nie wyceluję, jak klikniesz tutaj to zobaczysz mój film z zeszłego tygodnia, jeśli go nie oglądałeś naprawdę obejrzyj, bo tam mówiłem więcej na temat myślenia w troszkę jeszcze inny sposób i to koniecznie trzeba obejrzeć, a tymczasem dziękuję bardzo i do usłyszenia następnym razem.     

FaceBook

{ 0 comments }

Jak myślą ludzie sukcesu?

 

Hej, Jacek tutaj. Być może to co dzisiaj ci powiem będzie najważniejszą rzeczą jaką usłyszysz w swoim życiu, więc posłuchaj do końca tego nagrania o ile chcesz uzyskać odpowiedź na to, dlaczego nie odniosłeś do tej pory takiego sukcesu na jakim ci zależało. Bo pewnie zastanawiałeś się nad tym, gdzie jest ta różnica, że są tacy ludzie, może twoi znajomi, może ktoś z telewizji, czasopism widzisz, że on osiąga sukcesy, a ty ich nie masz.

Z czego to się bierze?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 3 comments }

 

 

– Kamil Umiński wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata też.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Wierzę w szczęście i im ciężej pracuję tym mam go więcej – Thomas Jefferson

Hej, piszą na maila do mnie różne osoby, skarżą się jak to jest, że ty tyle zarabiasz a ja tylko 900 zł, czy 1500 zł miesięcznie. Jak to zrobić, żeby zarabiać więcej?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Inspiracja

 

Porozmawiamy sobie za chwilkę o inspiracji, o motywacji, ale to zejdę na dół to wtedy ci opowiem. Opowiem ci co takiego mnie inspiruję, na tyle na ile będzie słychać bo to za mną trochę hałasuje. Ostatnio zanim tutaj przyjechałem spotkałem mistrza Europy w brazylijskim jiu-jitsu, jak wrócę do Polski to mam nadzieję będę mógł z nim porozmawiać, zrobić wywiad i ty też co nieco o nim usłyszysz. Ale dlaczego mnie to zainspirowało?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

jak się robi WIELKIE PIENIĄDZE

 

Hej, spotykam ponownie Rafaela Badziaqa ‘Alexa’, który jest ekspertem od miliarderów, jesteśmy w Vancouver w Kanadzie, to co widzisz tutaj w tle to jest właśnie Vancouver, swoją drogą naprawdę piękne miasto.

– Ponieważ jesteś ekspertem od miliarderów powiedz, gdzie jest różnica między zwykłym zjadaczem chleba, między milionerem, a miliarderem.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

 

Hej, wiem że w Internecie, poza Internetem jest cała masa teorii jak to zrobić żeby osiągnąć sukces. Różni ludzie mniej lub bardziej inteligentni mówią na ten temat. Chcę ci podać taką metodę, która sprawdziła się u mnie, którą ja usłyszałem od mądrzejszych ode mnie. Paru osobom już o tej metodzie powiedziałem i te osoby, które sobie to faktycznie zrobiły a nie tylko pomyślały, żeby sobie to zrobić też mają bardzo wymierne efekty.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Hej, jestem w pięknym miejscu na Hawajach. To co widzisz za mną, jest to jedna z podobno 10 najpiękniejszych plaż na świecie Waikiki. W tym miejscu żył pan, którego muzykę bardzo lubię, ale zabiły go dosłownie jego złe przyzwyczajenia, bo przejadł się.

Po prostu przejadł się na śmierć, ważył w pewnym momencie ponad 300 kg. Pan nazywał się Israel Kamakawiwoʻole, nie jest łatwo wymówić jego nazwisko. Ten pan był niezwykle szanowany, do tej pory jak ludzie o nim mówią to mówią z wielką estymą, że go nie ma. Ale widzisz nie potrafił pozbyć się swoich złych przyzwyczajeń, nie potrafił z tym zawalczyć.

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

 

Hej, dzisiaj temat o praktycznym podkręcaniu umysłu, o tym jak się lepiej koncentrować, bo dzięki temu będziesz w stanie, zaraz ci powiem co robić. Ale najpierw pokażę ci jeśli nie widziałeś Warszawy, bo to wszystko co tutaj powstało, dobra to też jest praca rąk, ale najpierw ktoś to wszystko musiał wymyślić, te wieżowce, to musiał ktoś zrobić. Musiał też ktoś zrobić coś takiego jak to.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

 

Hej, Jacek tutaj, jak widzisz po napisie nietrudno się domyślić w jakim miejscu jestem. A mogę ci powiedzieć, że jestem w takim kalifornijskim słońcu, że nie dziwię się, że wpadli tutaj na pomysł co by tutaj zrobić, żeby to słońce zaprząc do roboty, żeby wykorzystać do tego, żeby samochody się na tym paliwie poruszały, na słońcu, na energii.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Najlepsze książki o bieganiu

 

Hej, przed chwilką spotkałem moją znajomą, która chwali się, że tydzień temu przebiegła bieg 5 kilometrowy, potem patrzy tak na mnie i mówi, wiesz co ale to jest niemożliwe, ja nie wiem jak wy przebiegliście ten Bieg Rzeźnika, i po tej pustyni. Tego się nie da zrobić.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 2 comments }

Żeby się chciało.

 

Hej, chcę ci dzisiaj powiedzieć o pewnej substancji którą możesz sam wyzwolić w swoim ciele, a która to substancja powoduje to, że jesteś bardziej zmotywowany, że chce ci się samemu z siebie, że nie masz lenia, że bierzesz się za działanie, a do tego na twojej twarzy jest uśmiech.

Brzmi jak magia. Jednak coś takiego jest.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Skąd wziąć pieniądze na biznes.

 

Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Hej. Jestem pytany o to skąd pozyskać pieniądze na prowadzenie firmy. Wręcz niektórzy piszą w trochę dziwny sposób, bo dzisiaj jeden chłopak napisał, że „a nawet jak mam pomysł na firmę to ktoś mi go ukradnie albo jak chcę coś zacząć działać nie mam pieniędzy to ktoś kto ma pieniądze, kto jest bogaty to i tak on zrobi ten biznes a nie ja”.

[click to continue…]

FaceBook

{ 2 comments }

9 reguł sukcesu Hollywood

 

Hej, Jacek tutaj . Jestem w takim miejscu, że o czym by tutaj powiedzieć?

Może o Hollywood?

O Hollywood jako o sukcesie. Wiem, że tobie Hollywood się właśnie kojarzy z sukcesem, z filmami, ale jest też druga strona Hollywood, bo jest cała masa ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj to są setki tysięcy ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają, ale tego sukcesu nie odnoszą.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Czy HURRAAA optymizm popłaca?

 

Pokaże ci teraz miejsce, które bardzo chciałem zobaczyć, od dawna. Jeszcze dwa kroki. To jest tak a propos sprawiania sobie szczęścia. Wow, popatrz to jest sprawianie sobie szczęścia. Popatrz jaki widoczek. Ciekawe czy wiesz co to jest?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Hej. Temat sukcesu, czy Polak może odnieść sukces?

Sprawa jest o tyle ciężka, że gdy w Polsce się o tym mówi, to ludzie tak się trochę chowają, sukces, wstydzą się, naprawdę wstydzą się sukcesu, nie wiem dlaczego. Jeśli mówi się o tym na zachodzie, czyli o sukcesie, to ludzie szukają tego sukcesu. Oczywiście nie wszyscy.

A jak to jest z Polakami i z odnoszeniem sukcesu przez Polaków, czy się da, czy się nie da?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Hej, opowiem ci historię o kopciuszku, ale historię która zwali cię z nóg z tego względu, że jest to historia o Polce, która w pewnym momencie była najbogatszą kobietą świata. Urodziła się w Krakowie na Kazimierzu w biednej rodzinie, mniej więcej w 1870 roku. Są tacy co twierdzą, że w 1872, to nie jest najważniejsze.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

 

Hej. Powiem ci coś co być może ci się nie spodoba, być może cię zmartwi, a być może cię zachwyci. Otóż uważam, że motywacja jako taka, nie jest to najlepsza metoda na osiąganie czegoś w życiu. Dlaczego? Dlatego, że jest mnóstwo ludzi, którzy ogląda całą masę rozmaitych filmików motywacyjnych, starają się coś robić w swoim życiu, ale im nie wychodzi i zaczynają myśleć coś tu jest nie tak.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Skąd mieć „plecy”

 

Skąd mieć kontakty i plecy?

Hej, miałem dzisiaj powiedzieć o Leonardo DiCaprio, ale opowiem o nim kiedy indziej z tego względu, że coś mi się wczoraj przytrafiło i powinienem się podzielić tym z tobą i cię trochę tym zainspirować. Otóż byłem wczoraj na konferencji biznesowej, gdzie poznałem mnóstwo bardzo mądrych ludzi, którzy mają bardzo dużą władzę, bardzo duże majątki i byłem zszokowany tym, że mimo tej swojej wiedzy, mimo pozycji społecznej, majątkowej dalej przychodzą na takie szkolenia.

[click to continue…]

FaceBook

{ 2 comments }

 

Największe osoby sukcesu czy to obecnie żyjące, czy to osoby, które już nie żyją. Co spowodowało, że takimi były? Specyficzny sposób myślenia i to był specyficzny sposób myślenia, który odróżnia osoby, które osiągają ogromne sukcesy od zwykłych zjadaczy chleba. Co to takiego jest?

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Praca nad słabościami, czy nad mocnymi stronami?

Hej, powiem ci że mam trochę do myślenia i mam nadzieję, że mi pomożesz ten dylemat rozwiązać. Ten dylemat wynika z osoby jaką poznałem tydzień temu. Byłem tydzień temu na pewnym szkoleniu i tam był taki pan który się nazywa Russell Anderson. To jest pan który w tym momencie startuje w zawodach dla strongmenów.

[click to continue…]

FaceBook

{ 2 comments }

Kij czy Marchewka

 

Hej, marchewka czy kij, co takiego jest najlepszą metodą motywacyjną? Nie jestem w stanie ci precyzyjnie odpowiedzieć, ale dam ci trochę do myślenia, pokażę ci parę obrazków dzisiaj z San Francisco. Bo kiedy ja tutaj przyjechałem byłem w wielkim szoku, bo są miejsca które zaskakują.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

Co ma sport do sukcesu?

 

Hej, tym razem jest słoneczna Kalifornia, jest Golden Gate w pełnej krasie. Porozmawiamy sobie na temat zdrowia, na temat sportu przede wszystkim, jak to wpływa na twoje myślenie, na twoją jakość życia, nawet na to, ile ty pieniędzy zarabiasz, na to jak ty się czujesz. Pewnie słyszałeś ‘w zdrowym ciele zdrowy duch’, ‘warto sport uprawiać’, ale nic z tym nie robiłeś. Większość ludzi nic z tym nie robi.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Hej, temat zakładanie firmy, prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Być może wydaje ci się, że jest to jakaś totalna abstrakcja, że ty jeśli już to będziesz pracował na etacie i to jest dla ciebie całe życie. Otóż wyobraź sobie, że to do końca nie musi tak być, bo do założenia firmy nie potrzebujesz w tym momencie ani wiedzy, ani nawet pomysłu, ani jakiś umiejętności specjalnych, ani nawet gotówki. Może pomyślisz w tym momencie, że zwariowałem.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Intuicja

 

Hej, opowiem ci dzisiaj co nieco na temat intuicji, chociaż wiem, że może ci się wydawać co intuicja ma wspólnego z motywacją. Może nie do końca ma coś wspólnego, chociaż jak posłuchasz do końca to pewnie znajdziesz parę fajnych rzeczy.
 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Spotkania na żywo

 

Lista miast i miejsc spotkań ze mną.
Wejście jest za darmo dla moich słuchaczy i czytelników.
Tematyka; motywacja, inspiracja i kopniak do działania na ten rok.

 

8.01 hotel Mercure – Gdańsk, od 18-21:00 (sala oznaczona jako Motywacja)
ul. Jana Heweliusza 22

 

9.01 Toruń 18:00 w toruńskim BusinessLinku przy ul. Łokietka 5, sala na 6. piętrze.


10 styczeń Łó – Uniwersytet Łódzki 17-20
Numer sali D304, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest na rogu ul POW a ul Rewolucji 1905, godz od 17-20

 

11 styczeń Poznań

Politechnika Poznańska, sala 123, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w godzinach 18-21

 

12 styczeń Wrocław

Uniwersytet Przyrodniczy, Plac Grunwaldzki 24A, (tzw. "Akwarium") Sala C, w godzinach 18-21

 

15 styczeń Katowice

KOMPLEKS OPOLSKA, wejście od ul. Sobieskiego 11, 1 piętro segment F, w godzinach między 18 a 21.
Sala B (będzie oznaczona jako "Motywacja")

 

16 styczeń Kraków
Hotel Best Western na ul. Wygrana 6, Kraków 18-21
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

17 styczeń Rzeszów
HOTEL RZESZÓW, Al. J. Piłsudskiego 44, 18-21:00
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

18 styczeń Lublin – hotel Victoria 18-21:00
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

20 styczeń Warszawa

Centrum Konferencyjne IBIB – aula (jak wchodzi się od Trojdena, to prosto 15 metrów i sala po lewej, tam jest tylko jedna aula, więc nie można nie trafić)

ul. Księcia Trojdena 4
18-21:00

Dziękuję wszystkim, którzy byli na wykładach. Pozostaje  teraz tylko abyś robił, to o czym mówiłem, więc do dzieła.
 
FaceBook

{ 29 comments }

Podkręcanie umysłu.

 

Ciekaw jestem ile razy w życiu popełniłeś jakąś głupotę, ile razy jeszcze popełnisz jakąś głupotę. Ja popełniam ich całą masę, nie mniej staram się robić ich coraz mniej. Nie mniej ostatnio dowidziałem się dlaczego te głupoty popełniam, naukowo. I co można zrobić, naukowo, aby je eliminować.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 4 comments }

Marzyciele

 
Przeczytałem przed chwilka co pewien Pan zrobił po wysłuchaniu jednego motywatora. Nie mając pieniędzy kupił dom na 100% kredytu, bo to było jego marzenie. Pracował nocami, żeby to samodzielnie wykończyć, kładł parkiet, płytki, robił meble. Jego marzenie się spełniło.
 
Można powiedzieć, och jaka cudowna historia.
 
A ja sobie pomyślałem, ale osioł.
 

[click to continue…]

FaceBook

{ 8 comments }

Wiedza czy Doświadczenie

 

Cześć. Zabłądziłem do miejsca, ciekawe czy wiesz, co to jest za miejsce? Jestem w Dolinie Krzemowej, tu za mną jest to siedziba Facebooka. Wiem, że wiele osób spotyka się na Facebooku, mówi o Facebooku, więc widzisz ja teraz jestem dokładnie, dokładnie w tym momencie jestem w Facebooku. Wiesz ja tu przyjechałem z wielu powodów, ale chcę ci powiedzieć o czymś takim jak różnica, znaczy czy jest sens bawić się w zdobywanie wiedzy, czy ważniejsze jest doświadczenie.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 2 comments }

Czas – Zarządzanie Czasem

 

. Zarządzanie czasem, czy warto się w ogóle tym zajmować, a jeśli warto się tym zajmować to jak. Widzisz obawiam się, że kiedyś umrzesz, może w tym momencie cię to specjalnie nie obchodzi, ale niestety taka jest prawda, że twój czas jest ograniczony. Osoby, które są majętne bardzo uważają na to, co się dzieje z ich czasem, po prostu mają wyliczone ile kosztuje godzina ich pracy, więc tą godzinę pracy wykorzystują maksymalnie efektywnie, to nawet nie jest kwestia godziny pracy, ale godziny życia.
 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Cześć. Wylądowałem dzisiaj przy siedzibie Apple. Apple w tym momencie jest największą na świecie firmą, najbogatszą. I powiem ci, że patrząc na te budynki tutaj, patrząc na samochody, jakie tutaj jeżdżą, jakie tutaj parkują, faktycznie tak jest.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

 

Cześć. Tło Stadion Narodowy może wskazywać na to, że będzie dzisiaj dużo sportowych rzeczy, ale nie do końca. Wprawdzie powiem ci o pewnym człowieku, który zapisał się niesamowicie w historii świata, bo powiem ci o Michaelu Jordanie, który jest uważany za najlepszego koszykarza, jaki chodził po tej ziemi. Opowiem ci o nim, dlatego że przeczytałem ostatnio tą książkę, to jest biografia Jordana. Nie czytaj jej ci opowiem ją w skrócie, chyba że się bardzo koszykówką interesujesz.

 

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

 

Hej. Porozmawiamy dzisiaj sobie o pewności siebie i o mowie ciała. Mowa ciała i pewność siebie są ze sobą nierozerwalnie związane, ale dla ciebie jest to o tyle fajne, że za pomocą dosłownie kilku trików jesteś w stanie od razy sprawić, że ktoś będzie uważał, że jesteś pewny siebie.

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Pewność siebie

 

Hej, dzisiaj ciąg dalszy tematu na temat pewności siebie. Miałem dzisiaj mówić o tym od czego zależy, wewnątrz, pewność siebie. Słuchaj każdy z nas urodził się z pewnością siebie, każdy z nas ma tą pewność naturalnie w sobie.

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Odkładanie na później.

 

Hej, opowiem ci o odkładaniu na później. Jestem właśnie w samolocie wracam z Filipin, więc mam trochę czasu, żeby zrobić takie nagranie, skończyłem właśnie czytać taką książkę "Siła woli", jest tam mnóstwo faktów, nie jest to książka łatwa do przeczytania, bo trzeba nad nią trochę pomyśleć, ale jak najbardziej mogę ci polecić.

[click to continue…]

FaceBook

{ 0 comments }

Kto tobą manipuluje?

 

Nie oglądaj tego, jeśli chcesz żyć w błogiej nieświadomości.

Hej, uprzedzam, że dzisiejsze nagranie będzie bulwersujące, więc jeśli chcesz sobie oszczędzić to nie oglądaj.  Dlaczego bulwersujące? Dlatego, że ja sam się zbulwersowałem tym, co wczoraj usłyszałem, zaraz ci opowiem, ale ma to swoje głębsze korzenie.

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }

Co robić w życiu?

 

Dostaję od was pytania, czym takim zająć się w życiu, czy założyć firmę, w czym będę dobry, pracuje gdzieś, nie wiem, co robić, bo ta praca mi nie odpowiada, co z tym zrobić.

Postaram się szybko odpowiedzieć, bo wiatr taki wieje, że urywa głowę, do tego idzie kawał chmury, więc zaraz spadnie deszcz.

[click to continue…]

FaceBook

{ 1 comment }