NAUCZ SIĘ, JAK MIEĆ LEPSZE ŻYCIE

  Ponad 300 motywacyjnych lekcji
  Zapisz Się Teraz i Zacznij Korzystać z Motywacji

Opowiem ci o technice, którą warto żebyś znał pod kątem tego, żeby ci po prostu było lepiej w życiu. Żebyś się komunikował z ludźmi. Mniej więcej 2 tygodnie temu jak robiłem spotkanie Lublinie opowiadałem tam o jednej technice, czyli o czubku nosa, czyli żeby mówić do danej osoby w ten sposób, żeby widzieć na co ona patrzy.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej. Już ciemno 22, ale stwierdziłem, że jeszcze nagranie dzisiaj musi być, więc nawet jak będzie kiepsko widać to przynajmniej mam nadzieję będzie trochę słychać. Właśnie w Toruniu jestem, wyjeżdżam z Torunia, gdzie miałem spotkanie z przesympatyczną grupą osób, z którymi się co roku spotykam. Teraz jadę do Poznania. Jutro w Poznaniu o 19 spotkanie, też zapraszam. Ale konkret.

Reguła 10x. Słuchaj jest to reguła, która naprawdę może totalnie odmienić twoje życie, nie nie może, ale odmieni na pewno. Ja on niej mówiłem dzisiaj w Toruniu, wczoraj byłem w Gdańsku, też o niej powiedziałem, a teraz chcę, żeby te osoby, które nie chodzą na spotkania, żeby też z tego skorzystały. Jak robiłem chyba 2 miesiące temu nagranie odnośnie 8 kroków do miliona, powiedziałem tam o tej regule 10x.
Na czym ta reguła polega?

W zasadzie prosta 10 razy, postaraj się po prostu 10 razy bardziej. Ale to jest zbyt ogólne i nie wiadomo o co chodzi. Popatrz na swój dzisiejszy dzień, popatrz, co takiego dzisiaj robiłeś, na czym ci zależało i ile włożyłeś w to starań, ile włożyłeś w to wysiłku. Ja teraz uruchamiam dwie nowe firmy i patrzę na te firmy właśnie pod kątem tego, jak mogę je zrobić, żeby były 10 razy większe, jak do tej pory planowałem albo co ja mogę takiego zrobić, żeby te firmy lepiej funkcjonowały. Co ja mogę personalnie, jakich ludzi tam zatrudnić, co zrobić, żeby to było 10 razy lepsze, jak mi się do tej pory wydawało. Totalna może się wydawać abstrakcja, ale ok. Popatrz jak nawet teraz słuchasz tego nagrania, pomyśl sobie co byś mógł ty teraz zrobić, żeby 10 razy więcej wyciągnąć właśnie z tego filmiku. Ja teraz widzisz pomyślałem co zrobić, żeby to nagranie wyszło 10 razy lepsze, ale no możliwości mam ograniczone. Ale to jest widzisz kwestia postawienia sobie odpowiedniego pytania w odpowiednim momencie. I chodzi o to, żeby te pytania ci się w głowie pojawiały.

Czyli jak teraz oglądasz ten filmik, pomyśl co możesz z niego wyciągnąć więcej, z tego co do tej pory powiedziałem, z tego co jeszcze za chwilę usłyszysz. Dzień dzisiejszy jeszcze się nie skończył. Ja wiem, że to późno się pokaże dzisiaj w Internecie, ale zostanie ci może jeszcze z godzina dnia. Co możesz takiego zrobić, żeby to na czym ci w życiu zależy, to na czym się skupiasz, żeby to robić 10 razy lepiej, żeby w to włożyć 10 razy więcej energii. Jeśli jesteś powiedzmy biegaczem, jeśli biegasz co możesz takiego zrobić, żeby biegać 10 razy lepiej jak do tej pory, jak ten trening zrobić lepiej. Czy to jest kwestia poszukania trenera albo lepszego trenera, czy to jest kwestia poszukania jeszcze lepszej diety, czy to jest kwestia przeczytania iluś tam książek gigantów, którzy biegają takie dystanse jak ty, ale robią to w jakiś niesamowitych czasach, czy jest to kwestia poszukania suplementacji jeszcze lepszej. To jest widzisz sprawa zadania sobie pytania jak to zrobić lepiej.

Ok, ja teraz jadę samochodem, którym uwielbiam jeździć. Mówiłem, że pokaże, teraz jest ciemno więc go nie pokażę, to jest Subaru WRX. To jest rajdówka, ale rajdówka absolutnie odlotowa, która w odpowiednich warunkach daje większą frajdę jak jazda Ferrari, Lamborghini czy tam innymi superfurami. I odkąd nim jeżdżę to cały czas zastanawiam się, jak mogę to robić lepiej, bo w takim samochodzie możesz naprawdę poczuć co to jest przyjemność z jazdy samochodem i zastanowić się, jak pojechać na przykład na tor, jak te zakręty pokonywać lepiej, jak z tego samochodu wyciągnąć więcej. Ale popatrz pod kątem nawet twojego życia, bo zakładam, że zależy ci na tym, żeby twoje życie było jak najlepsze. Co możesz zrobić jeszcze dzisiaj, co możesz zrobić jutro, żebyś tu jako osoba był o wiele lepszy?

Co? Kwestia pytania. A jak już zaczniesz to robić, powiedzmy wymyślisz sobie, że jako osoba, będziesz lepszą osobą, jeśli nauczysz się na przykład jakiegoś języka obcego, ok. Co zrobić, żeby się nauczyć go 10 razy szybciej albo wtedy, kiedy się uczysz, żeby się bardziej koncentrować, jak wszystko co robisz, robić lepiej. Ja jakiś czas temu opowiadałem albo mi się wydaje, że opowiadałem o regule jednego procenta. I to jest właśnie 1 procent pokazany inaczej, czyli reguła 1 procenta dla tych, którzy nie oglądali, to jest kwestia tego co robić każdego kolejnego dnia, żeby o jeden procent być lepszym. Nie będę już mieszał, nie będę opowiadał o 1 procencie, wystarczy ci to 10 razy. Dziesięć razy jak to zrobić lepiej.


Dobra, to wiem, że teraz będę niektórzy chcieli posłuchać, jak to buczy i warczy, bo to właśnie w tym samochodzie jest najlepsze. Tylko jak zacznę hałasować to nie będzie mnie słychać. To jest właśnie to, tylko jadę po prostej, a skoro jadę po prostej to nie ma frajdy. Frajda jest dopiero na zakrętach, ale nie będziemy szaleć.
Co możesz zrobić, żeby zarabiać 10 razy więcej, co możesz zrobić, żeby być 10 razy lepszą osobą, co dzisiaj możesz zrobić, jak oglądasz to, zaraz potem jak to wrzuciłem, żeby się 10 razy lepiej wyspać jak do tej pory. To jest kwestia stawianych sobie pytań, co możesz zrobić, żeby być 10 razy bardziej zdrowszym, co zrobić, żeby być 10 razy bardziej wysportowanym, myśl. Pomyślisz o czymś takim, twój umysł, twoja podświadomość będzie szukać rozwiązania.


Zapraszam na spotkania ze mną, rozpiska jest na Facebooku, Facebook do mnie, to jest facebook.com/sukcespl będę jeszcze chyba w 8 miastach. Zapraszam. Do zobaczenia. Hej.

{ 0 comments }

Jak napisać książkę?

Hej. Temat bardzo przyjemny, mam nadzieję, jak napisać książkę? Hm, po co napisać książkę?

Zakładam, że każdy, dobra, może nie każdy, ale dużo osób ma jakieś swoje przemyślenia co do życia albo ma jakieś pomysły fantastyczne, może niektórzy po prostu mają fantazję i wymyślają sobie jakieś niesamowite historie, a są takie osoby, które po prostu piszą gdzieś tam, do pudełka, do szuflady i nie wiedzą co zrobić, bo wydaje im się, że to jest trudne. Więc jeśli jesteś taką osobą, która by chciała wydać książkę, a nie wie, jak to zrobić, więc zaraz ci powiem, na tyle na ile tutaj dam radę, bo nie wziąłem ze sobą aparatu widzę, że guzika nie zapiąłem.

Ok, co do wydania książki. Wbrew pozorom jest to o wiele prostsze niż się wielu osobom wydaje. Dwa tygodnie temu robiłem nagranie, mówiłem o panu, który wydaje koło 12 do 14 książek rocznie i zarabia na tym około 100 milionów dolarów rocznie, pracując, pisząc tak naprawdę godzinę dziennie. Wiem, że dla wielu osób może się to wydawać abstrakcją, dobre może nie tyle na podstawie tego pana, ale na podstawie wielu innych osób, które napisały książki, jak to zrobić, żeby tą książkę napisać bezproblemowo i jeszcze na niej zarobić. Bo, ok, jedni piszą po to, żeby napisać inni piszą po to, żeby zarobić. Ty możesz napisać, no masz na pewno jakieś swoje przemyślenia, po co coś takiego zrobić.

Ok, może najpierw tematy. Widzisz tematy są o tyle proste, ja podejdę do tego tak jak teraz do tego filmu. Ja widzisz nie przygotowuję się do tego nagrania i nie wiem do końca co powiem w trakcie, wychodzi mi to podczas mówienia. Dzisiaj akurat spotkałem pana w sklepie, gdzie kupuję od czasu do czasu tam różne rzeczy, zobaczyłem pana, którego widziałem ostatnio rok temu i teraz widzę, że schudł i tam z nim zacząłem rozmawiać, bo jak go ostatnio widziałem, to był naprawdę taki kawał chłopa, że to coś niesamowitego. I pan mówi, że schudł 80 kilogramów, 80 kilogramów, po prostu szok. I teraz tak, o czym by tu napisać książkę, dla tych którzy nie mają pojęcia o czym tu napisać książkę, więc książkę możesz, jeśli na przykład miałeś coś takiego, że schudłeś o 80 kilo, nie ważne może schudłeś tylko 20 kilo, możesz o tym napisać książkę. I teraz możesz pomyśleć, ale kogo by to interesowało, przecież tyle ludzi schudło tyle, kogo by interesowała akurat moja historia. Wiesz co, ty nigdy tego do końca nie będziesz wiedział, kogo będzie interesować twoja historia. Bo jestem pewien, że jak spotykasz znajomych, którzy znali cię z tych czasów, kiedy ważyłeś więcej, ważyłaś więcej, to oni pytają cię o tą twoją historię i tą historię i tak opowiadasz, co ty takiego zrobiłeś, że ty schudłeś tyle kilogramów. Albo może zrobiłeś jakieś inne przedsięwzięcie sportowe, a może biznes ci się udał, a może miałeś właśnie beznadziejne, wszystko w życiu ci się sypało i to też jest wspaniała historia, żeby ją opisać. Widzisz napisano taką książkę jak 50 twarzy Greya, ale w samej Polsce w tamtym roku tej książki sprzedało się prawie pół miliona, to po prostu jest szok. Widzisz, nie trzeba nie wiadomo czego napisać, żeby takie rzeczy można było sprzedać.

Ale jak tą książkę napisać?

Jest to wbrew pozorom o wiele prostsze niż się wydaje. Takich książek zazwyczaj nie pisze się w ten sposób, że siada się jeden dzień, dwa dni i się napisze. Kiedyś był taki film, aktorem był ten pan, rodzina Grisbych, było coś takiego. I ten aktor, nie pamiętam, jak się nazywa, pracował jako dziennikarz i rzucił pracę po to, żeby napisać swoją książkę. Wyglądało to tak, że wyjechał za miasto, chyba kupił jakiś tam domek i z żoną zamieszkał, po to, żeby siąść i żeby codziennie pisać tą swoją książkę. To o czym marzył przez całe życie. I, sorry, że tak się kołyszę, już mnie ręka boli. Pojechał do tego domku i było tam wszystko co tylko się da co go rozpraszało, że on chodził na polowania, rozbijał się tam z miejscowymi, nawet się upijał, ale w ogóle mu nie szło pisanie tej książki. Po jakimś czasie okazało się, że książki nie napisał, ale jego żona w międzyczasie pisała tam sobie historyjkę, którą… i ona wydała książkę. Więc książki pisze się przy okazji. Mało kto, nawet z wielkich pisarzy robi tak, że książkę siada i pisze. Ja mniej więcej półtora roku temu w Łazienkach Królewskich właśnie robiłem takie nagranie, gdzie pokazywałem taką pomarańczową książeczkę o rutynach wielkich ludzi. I tam było bardzo dużo rutyn właśnie pisarzy. I 90 procent z nich robiło coś takiego, że codziennie mieli określone pory, kiedy siadali, powiedzmy godzina albo 2 godziny i w tym czasie po prostu pisali książkę, tyle. Nawet był jeden pan, to był dla mnie też swego rodzaju fenomen, był jakiś pan o ile pamiętam z Anglii. Było podawane, że jest jednym z bardziej poczytnych, czy był, nie wiem czy on jeszcze żyje, z bardziej poczytnych pisarzy, a ten pan pracował na poczcie. Pracował na poczcie od 8 do 16 a mimo, że wydawał kilka książek w ciągu roku, to nie było tak, że siedział dniami całymi i pisał te książki. Tylko wstawał o 5 rano przez 2 godzinki sobie pisał tą swoją książkę, nie, nie jedną tylko, po prostu miał nawyk pisania codziennie przez te 2 godzinki a potem miał normalne życie, pracę i tak dalej. I teraz wyobraź sobie sytuację, że idziesz na pocztę nadać przesyłkę a tam jakiś pan, który wydaje ci się, że ma średnio przyjemne życie, bo po prostu te pieczątki wali tam przez cały dzień, a tu się okazuje, że to jeden z lepszych autorów, jeden z lepszych pisarzy. Więc napisanie książki jak mam nadzieję, zauważyłeś nie jest wielkim problemem. I nie musisz umieć pisać na komputerze, nawet nie musisz mieć komputera, bo możesz po prostu dyktować to, teraz są takie smartfony, które mają dyktafony. Jadąc samochodem, idąc na spacer możesz po prostu dyktować, to co ci wpadło do głowy. A potem możesz dać to komuś, żeby ktoś to za ciebie zapisał. Ja mam znajomą, która książkę pisze po prostu długopisem na papierze, można i tak. Nie trzeba mieć umiejętności jakiejś tam obsługi komputera. Jeśli chodzi o edycję, możesz to zlecić komuś. Popatrz, ile jest osób, które piszą gdzieś prace magisterskie i po prostu dają to innym ludziom do sprawdzenia. Niektórzy dają nawet całe książki, nie książki tylko całe prace magisterskie do napisania. To jest podobny sposób działania jak ten pan od tych 100 milionów, bo on też daje fabułę, mniej więcej co ma być napisane inni ludzie piszą za niego.

Jak już będziesz miał to napisane, nie wiem, za rok, za 2 lata, za 5 takie coś spiszesz, poświęcisz na to nawet 10 minut dziennie, warto potem to dać nawet do twojej polonistki, żeby to sprawdziła stylistycznie, ortograficznie czy to jest ok. I teraz możesz powiedzieć o jejku, jejku ale… czekaj, bo mnie pan chce rozjechać… Teraz możesz powiedzieć o jejku, jejku, ale jakie wydawnictwo przyjmie moją książkę. Akurat wydawnictwem bym się w ogóle nie przejmował, bo ta moja książka Rusz dupę, nie będę ci jej dzisiaj pokazywał, w poprzednich filmikach już widziałeś, ja ją sobie sam wydałem. Ja nie mam drukarni, ale ja ją sobie sam wydałem. Jaki jest problem pójść do pierwszej lepszej drukarni, która drukuje książki i powiedzieć słuchajcie wydrukujcie mi. Tyle, cała robota.

Tylko ja miałem duży nakład, ale jak chcesz wydrukować dosłownie jedną książkę, jedną sztukę, są drukarnie cyfrowe. Dajesz do drukarni cyfrowej, wydrukowanie jednej sztuki, będzie cię kosztować w granicach 24 zł może. Ale jak wydrukujesz 10 to już cię będzie kosztować o wiele mniej, wydrukujesz 100 o wiele mniej. I teraz jest tylko kwestia sprzedać. No tutaj jest troszkę poważniejszy problem, ale na pewną kupią to twoi znajomi albo możesz im po prostu rozdawać za darmo i pokazywać, że jest twoja książka. Aha, mamy jeszcze okładkę, zrobienie okładki to jest też prosta sprawa, bo są serwisy internetowe, gdzie można dosłownie za 5 dolarów zlecić i ci przygotują bardzo ładny projekt. Jak się cokolwiek znasz na Photoshopie, możesz sam siąść godzinkę i sobie takie coś zrobić. Popatrzeć na Amazonie jak tam wyglądają okładki albo po prostu pójść do Empiku czy do jakiejkolwiek księgarni popatrzeć, jak wyglądają okładki, które tobie się podobają i zrobić podobną. Warto mieć numer ISBN, wystarczy pójść do Biblioteki Narodowej dadzą ci jako autorowi, tam chyba do 9 czy 10 numerów dają ot tak. Podatek jako autor płacisz zupełnie inaczej, nie musisz mieć do tego firmy, żeby wydać książkę, bo jesteś po prostu autorem i sprzedajesz to jako autor. A to jeszcze fajniejszego możesz zrobić, to możesz tą książkę sprzedawać w formie elektronicznej, bo nawet jej nie musisz drukować. Nie musisz drukować książki, żeby ją sprzedawać.

Ale zanim jeszcze do tego dojdę, jedna rzecz odnośnie fizycznych. Nie wiem, czy zauważyłeś, że niektóre książki jak się je przegląda jest tam napisane druk na żądanie albo print on demand. To są książki właśnie, które są w małych nakładach. Ok, zamawiasz powiedzmy książkę na Allegro i ten sprzedawca nie ma tej książki, czy to wydawnictwo nie ma tej książki, ale ponieważ jest klient, który zapłacił za tą książkę powiedzmy 34 zł, daje to do drukarni, drukarnia to wydrukuje powiedzmy za 20 zł i oni to sprzedadzą i zarobią jeszcze 4. Bez wysiłku, tym bardziej, że ta firma, która to wydrukowała od razu to wysyła. Prosta sprawa. Ale oni nie zamawiają jednej sztuki, tylko zamawiają od razu pewnie z 10 i mają zupełnie inne koszty. Także nie ma tu problemu.

Ok, bo mam niewiele baterii, muszę się streszczać. Jeśli chodzi o cyfrowe wydanie, w Polsce jest mnóstwo firm, które umożliwiają sprzedaż czy to ebooków, czy to audiobooków i ty też sobie możesz audiobooka zrobić, bo wystarczy wziąć nawet do telefonu nagrać się, sformatować to tak, żeby to było mp3. Te serwisy duże, które sprzedają właśnie audiobooki podają dokładnie parametry techniczne, co to takiego ma być, jak to jest zrobione. Jest to banalnie proste. Gdybyś chciał sprzedawać w formie elektronicznej masz Amazon, na Amazon możesz sprzedawać po Polsku, nie ma problemu, wystarczy sobie założyć konto. Jest na Amazonie opisane w jakiej formie ma być plik przygotowany.  Wystarczy do nich wysłać, prosta sprawa. Tyle.

Teraz jest kwestia jak to sprzedawać? Ale nagranie jest na temat tego, jak napisać książkę, a nie jak sprzedawać. Więc teraz widzisz, że napisanie nie jest wielkim problemem, nie musisz być artystą, nie musisz technicznie być dobry, wystarczy, że masz coś do przekazania. A widzisz potem się okaże, czy to co ty przekazałeś ma sens, czy ktoś to będzie chciał czytać, czy ktoś to będzie chciał kupować. Mogę ci tyle powiedzieć, że generalnie im więcej piszesz tym jesteś w tym lepszy, także jeśli kiedykolwiek prowadziłeś bloga, rewelacja, bo pisanie książki potem pójdzie ci jak z płatka. Widzisz, ja sobie lubię trochę gaworzyć, jedni to znoszą lepiej drudzy gorzej, ale no dzięki temu, nawet ta książką Rusz dupę, którą napisałem, to jest w takiej formie jak ja do ciebie teraz mówię, po prostu tam opowiadam sobie różne rzeczy, które mi się w życiu przytrafiły i w jaki sposób, to może konkretne osoby do różnych rzeczy napędzić. Żeby tutaj nie było, nie kupuj tej książki, jak ci nie mówię o tym, żebyś kupował, nie kupuj. To nie chodzi o to, że książką Rusz dupę jest najlepszą książką motywacyjną na rynku, nie musisz jej kupować, spokojnie.

Dobra, to jeszcze może ma z 10, szybciutko, szybciutko, bo bateria padnie. Konkurs. Wiem, że wiele osób… tylko zaraz z czym by zrobić konkurs, o jejku. Dobra teraz mam dylemat powiedziałem, żebyś nie kupował tej książki, ale nie mam do końca z czym zrobić konkursu. Zrobimy tak, zawsze możesz od kolegi pożyczyć książkę, który kupił tą Rusz Dupę, nie musisz sam kupować, chodzi o to, na Instagramie zrobimy. Na Instagramie zrobimy konkurs, bo ja widziałem jak zrobiłem konkurs na przejażdżkę Ferrari, tam było szaleństwo. Zrobimy teraz konkurs na przejażdżkę Aventadorem, plus ta osoba, która wygra dostanie ode mnie, żeby tak było zachęcająco, co by tu, a dobra zaszaleję, konkurs potrwa miesiąc, teraz idą wakacje, osoba, która wygra, jedna osoba wygra, przejażdżka Aventadorem plus wyjazd do Hiszpanii na weekend. A co jak szaleć to na całego.

A kto wygra? Kto wygra?

Trzeba zrobić zdjęcie z książką, umieścić ją na Instagramie i oznaczyć ją #ruszdupe, nie dupę, tylko dupe, żeby było tak jak po angielsku, bez polskich znaków. I to zdjęcie, które będzie mieć najwięcej lajków, ale dobrze, żeby tam nie było jakiś dziwnych fotek, to zdjęcie, które będzie mieć najwięcej komentarzy, polubieni ma największe szanse, na wygranie, ale nie powiem, że na 100 procent wygra, bo ja jeszcze muszę zobaczyć jak to zdjęcie wygląda. Ogłoszenie wyników zrobimy 1 sierpnia i pierwszy weekend po 1 sierpnia ta osoba, która wygra poleci do Hiszpanii plus na Aventadora umówimy się w dowolnym terminie. To może trochę mało zrobimy 3 osoby na Aventadora, trzy najlepsze osoby na Aventadora, jedna najlepsza do Hiszpanii, ta która najwięcej komentarzy, najwięcej lajków i żeby na zdjęciu nie było nic, żadnych dziwnych rzeczy, w sensie żadnej dupy, sorry, ok. Dobra. Ale się rozgadałem, miało być krótko.

Jeśli cię zainspirowałem do tego, żeby napisać książkę, śmiało pisz. Jeśli cię nie zainspirowałem no ok, ja zakładam, że weszły na ten film, te osoby, które tytuł skusił, więc teraz wiesz o co chodzi.

Do usłyszenia za tydzień. Hej.  

 

{ 0 comments }

Hej, miałeś być może coś takiego, że obudziłeś się rano, obudziłeś się zmęczony, niewyspany, w kiepskim nastroju, tylko że to nie był jeden dzień tylko drugi, trzeci, niekiedy nawet całe lata?

 

[click to continue…]

{ 1 comment }

Kim jest Jacek Wiśniowski

Kim jest Jacek Wiśniowski?

Częste pytania jakie dostaję to są pytania jakie się powtarzają odnośnie tego kim ja jestem, co ja takiego robię w życiu, dlaczego śmiem mówić na temat sukcesu, co to w ogóle jest. Ja wychodzę z prostego założenia, że ten kanał prowadzę po to, żeby zmotywować ciebie do tego, żeby coś zacząć robić. Niekoniecznie chcę opowiadać o sobie i o tym co ja robię. Ja ci powiem to w wielkim skrócie, ja w innych filmach mówiłem sporo rzeczy, nie powiem ci wszystkiego, bo nie chcę.

 

[click to continue…]

{ 4 comments }

Hej, nastał nam nowy rok i tym samym podejrzewam, że chciałbyś jakoś ten rok zacząć ciekawiej, może chciałbyś zobaczyć co taki pan jak ja, może ci powiedzieć jak ten rok przeżyć fajniej. Więc powiem ci dzisiaj jak zaprogramować siebie, tak żebyś był dosłownie jak robot i żebyś wykonywał, może nie tyle wykonywał zamierzone rzeczy jak automat, ale żebyś był w stanie wywołać w sobie emocje, które to emocje spowodują, że będziesz w stanie być szczęśliwy wtedy, kiedy potrzebujesz, czyli nie będziesz smutny. Wywołać w tobie motywację, wywołać w tobie większy poziom energii, bo to są rzeczy, które się odbywają w naszej głowie. Jakkolwiek to może brzmieć dziwnie i fantastycznie, ale faktycznie tak to wygląda, jeśli ty w odpowiedni sposób zaprogramujesz swój umysł to możesz się zmotywować, możesz się nawet rozpłakać, jak będziesz chciał.

 

[click to continue…]

{ 2 comments }

Hej, opowiem ci o panu o którym, na pewno wiesz, na pewno go znasz, znaczy znasz jego firmę, niekoniecznie pana znasz osobiście albo kojarzysz, jak on wygląda. Ale zanim o tym ci opowiem to mamy koniec roku i wiem, że dużo osób robi podsumowania, co się wydarzyło fajnego, planują sobie na przyszły rok co nowego się może wydarzyć. I wiele z nas już sobie robi postanowienia co będzie robić, czego nie będziemy robić, a po tym co zacząłem czytać w biografii tego pana, tak dochodzę do wniosku, że trzeba po prostu pewnym rzeczom pozwolić płynąć, ale po kolei.

[click to continue…]

{ 1 comment }

https://youtu.be/IXu80s7oZRY
Hej, zapowiedziany temat czasu. Podam ci fajną metodę na to co zrobić, żeby tego czasu mieć więcej, żeby po prostu efektywniej pracować.

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, dzisiaj mamy temat tak naprawdę esencja sukcesu. Podejrzewam, że już nie będę musiał nic mówić, żadnych innych nagrań robić.

O co chodzi z tą esencją sukcesu?
 

[click to continue…]

{ 5 comments }

Hej, Jacek tutaj.

Kontynuujemy temat jak myśleć, żeby osiągać sukcesy. Kiedyś przeczytałem, że przeciętny człowiek ma około 60,000 myśli dziennie, powiem ci, że dla mnie to jest liczba naprawdę kosmiczna i nie wiem czy ty kiedyś zastanawiałeś się tak naprawdę o czym ty myślisz. Czy twoje myśli są pozytywne czy negatywne, czy one cię nakręcają czy one cię dołują, czy myślisz o rozwiązywaniu problemów, czy myślisz o problemach na rozwiązanie.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, Jacek tutaj. Być może to co dzisiaj ci powiem będzie najważniejszą rzeczą jaką usłyszysz w swoim życiu, więc posłuchaj do końca tego nagrania o ile chcesz uzyskać odpowiedź na to, dlaczego nie odniosłeś do tej pory takiego sukcesu na jakim ci zależało. Bo pewnie zastanawiałeś się nad tym, gdzie jest ta różnica, że są tacy ludzie, może twoi znajomi, może ktoś z telewizji, czasopism widzisz, że on osiąga sukcesy, a ty ich nie masz.

Z czego to się bierze?

 

[click to continue…]

{ 5 comments }

 

– Kamil Umiński wielokrotny Mistrz Polski, Mistrz Europy, Mistrz Świata też.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Wierzę w szczęście i im ciężej pracuję tym mam go więcej – Thomas Jefferson

Hej, piszą na maila do mnie różne osoby, skarżą się jak to jest, że ty tyle zarabiasz a ja tylko 900 zł, czy 1500 zł miesięcznie. Jak to zrobić, żeby zarabiać więcej?

[click to continue…]

{ 0 comments }

Inspiracja (Jacek Wiśniowski)

Porozmawiamy sobie za chwilkę o inspiracji, o motywacji, ale to zejdę na dół to wtedy ci opowiem. Opowiem ci co takiego mnie inspiruję, na tyle na ile będzie słychać bo to za mną trochę hałasuje. Ostatnio zanim tutaj przyjechałem spotkałem mistrza Europy w brazylijskim jiu-jitsu, jak wrócę do Polski to mam nadzieję będę mógł z nim porozmawiać, zrobić wywiad i ty też co nieco o nim usłyszysz. Ale dlaczego mnie to zainspirowało?

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, spotykam ponownie Rafaela Badziaqa ‘Alexa’, który jest ekspertem od miliarderów, jesteśmy w Vancouver w Kanadzie, to co widzisz tutaj w tle to jest właśnie Vancouver, swoją drogą naprawdę piękne miasto.

– Ponieważ jesteś ekspertem od miliarderów powiedz, gdzie jest różnica między zwykłym zjadaczem chleba, między milionerem, a miliarderem.

 

[click to continue…]

{ 6 comments }

Hej, wiem że w Internecie, poza Internetem jest cała masa teorii jak to zrobić żeby osiągnąć sukces. Różni ludzie mniej lub bardziej inteligentni mówią na ten temat. Chcę ci podać taką metodę, która sprawdziła się u mnie, którą ja usłyszałem od mądrzejszych ode mnie. Paru osobom już o tej metodzie powiedziałem i te osoby, które sobie to faktycznie zrobiły a nie tylko pomyślały, żeby sobie to zrobić też mają bardzo wymierne efekty.

 

[click to continue…]

{ 1 comment }

Hej, jestem w pięknym miejscu na Hawajach. To co widzisz za mną, jest to jedna z podobno 10 najpiękniejszych plaż na świecie Waikiki. W tym miejscu żył pan, którego muzykę bardzo lubię, ale zabiły go dosłownie jego złe przyzwyczajenia, bo przejadł się.

Po prostu przejadł się na śmierć, ważył w pewnym momencie ponad 300 kg. Pan nazywał się Israel Kamakawiwoʻole, nie jest łatwo wymówić jego nazwisko. Ten pan był niezwykle szanowany, do tej pory jak ludzie o nim mówią to mówią z wielką estymą, że go nie ma. Ale widzisz nie potrafił pozbyć się swoich złych przyzwyczajeń, nie potrafił z tym zawalczyć.

[click to continue…]

{ 1 comment }

Hej, dzisiaj temat o praktycznym podkręcaniu umysłu, o tym jak się lepiej koncentrować, bo dzięki temu będziesz w stanie, zaraz ci powiem co robić. Ale najpierw pokażę ci jeśli nie widziałeś Warszawy, bo to wszystko co tutaj powstało, dobra to też jest praca rąk, ale najpierw ktoś to wszystko musiał wymyślić, te wieżowce, to musiał ktoś zrobić. Musiał też ktoś zrobić coś takiego jak to.

 

[click to continue…]

{ 2 comments }

Hej, Jacek tutaj, jak widzisz po napisie nietrudno się domyślić w jakim miejscu jestem. A mogę ci powiedzieć, że jestem w takim kalifornijskim słońcu, że nie dziwię się, że wpadli tutaj na pomysł co by tutaj zrobić, żeby to słońce zaprząc do roboty, żeby wykorzystać do tego, żeby samochody się na tym paliwie poruszały, na słońcu, na energii.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, przed chwilką spotkałem moją znajomą, która chwali się, że tydzień temu przebiegła bieg 5 kilometrowy, potem patrzy tak na mnie i mówi, wiesz co ale to jest niemożliwe, ja nie wiem jak wy przebiegliście ten Bieg Rzeźnika, i po tej pustyni. Tego się nie da zrobić.

 

[click to continue…]

{ 2 comments }

Hej, chcę ci dzisiaj powiedzieć o pewnej substancji którą możesz sam wyzwolić w swoim ciele, a która to substancja powoduje to, że jesteś bardziej zmotywowany, że chce ci się samemu z siebie, że nie masz lenia, że bierzesz się za działanie, a do tego na twojej twarzy jest uśmiech.

Brzmi jak magia. Jednak coś takiego jest.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Skąd wziąć pieniądze na biznes?

Hej. Jestem pytany o to skąd pozyskać pieniądze na prowadzenie firmy. Wręcz niektórzy piszą w trochę dziwny sposób, bo dzisiaj jeden chłopak napisał, że „a nawet jak mam pomysł na firmę to ktoś mi go ukradnie albo jak chcę coś zacząć działać nie mam pieniędzy to ktoś kto ma pieniądze, kto jest bogaty to i tak on zrobi ten biznes a nie ja”.

[click to continue…]

{ 2 comments }

Hej, Jacek tutaj . Jestem w takim miejscu, że o czym by tutaj powiedzieć?

Może o Hollywood?

O Hollywood jako o sukcesie. Wiem, że tobie Hollywood się właśnie kojarzy z sukcesem, z filmami, ale jest też druga strona Hollywood, bo jest cała masa ludzi, którzy przyjeżdżają tutaj to są setki tysięcy ludzi, którzy tutaj przyjeżdżają, ale tego sukcesu nie odnoszą.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Pokaże ci teraz miejsce, które bardzo chciałem zobaczyć, od dawna. Jeszcze dwa kroki. To jest tak a propos sprawiania sobie szczęścia. Wow, popatrz to jest sprawianie sobie szczęścia. Popatrz jaki widoczek. Ciekawe czy wiesz co to jest?

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej. Temat sukcesu, czy Polak może odnieść sukces?

Sprawa jest o tyle ciężka, że gdy w Polsce się o tym mówi, to ludzie tak się trochę chowają, sukces, wstydzą się, naprawdę wstydzą się sukcesu, nie wiem dlaczego. Jeśli mówi się o tym na zachodzie, czyli o sukcesie, to ludzie szukają tego sukcesu. Oczywiście nie wszyscy.

A jak to jest z Polakami i z odnoszeniem sukcesu przez Polaków, czy się da, czy się nie da?

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, opowiem ci historię o kopciuszku, ale historię która zwali cię z nóg z tego względu, że jest to historia o Polce, która w pewnym momencie była najbogatszą kobietą świata. Urodziła się w Krakowie na Kazimierzu w biednej rodzinie, mniej więcej w 1870 roku. Są tacy co twierdzą, że w 1872, to nie jest najważniejsze.

 

[click to continue…]

{ 1 comment }

Hej. Powiem ci coś co być może ci się nie spodoba, być może cię zmartwi, a być może cię zachwyci. Otóż uważam, że motywacja jako taka, nie jest to najlepsza metoda na osiąganie czegoś w życiu. Dlaczego? Dlatego, że jest mnóstwo ludzi, którzy ogląda całą masę rozmaitych filmików motywacyjnych, starają się coś robić w swoim życiu, ale im nie wychodzi i zaczynają myśleć coś tu jest nie tak.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Skąd mieć kontakty i plecy?

Hej, miałem dzisiaj powiedzieć o Leonardo DiCaprio, ale opowiem o nim kiedy indziej z tego względu, że coś mi się wczoraj przytrafiło i powinienem się podzielić tym z tobą i cię trochę tym zainspirować. Otóż byłem wczoraj na konferencji biznesowej, gdzie poznałem mnóstwo bardzo mądrych ludzi, którzy mają bardzo dużą władzę, bardzo duże majątki i byłem zszokowany tym, że mimo tej swojej wiedzy, mimo pozycji społecznej, majątkowej dalej przychodzą na takie szkolenia.

[click to continue…]

{ 2 comments }

Największe osoby sukcesu czy to obecnie żyjące, czy to osoby, które już nie żyją. Co spowodowało, że takimi były? Specyficzny sposób myślenia i to był specyficzny sposób myślenia, który odróżnia osoby, które osiągają ogromne sukcesy od zwykłych zjadaczy chleba. Co to takiego jest?

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Praca nad słabościami, czy nad mocnymi stronami?

Hej, powiem ci że mam trochę do myślenia i mam nadzieję, że mi pomożesz ten dylemat rozwiązać. Ten dylemat wynika z osoby jaką poznałem tydzień temu. Byłem tydzień temu na pewnym szkoleniu i tam był taki pan który się nazywa Russell Anderson. To jest pan który w tym momencie startuje w zawodach dla strongmenów.

[click to continue…]

{ 5 comments }

Hej, marchewka czy kij, co takiego jest najlepszą metodą motywacyjną? Nie jestem w stanie ci precyzyjnie odpowiedzieć, ale dam ci trochę do myślenia, pokażę ci parę obrazków dzisiaj z San Francisco. Bo kiedy ja tutaj przyjechałem byłem w wielkim szoku, bo są miejsca które zaskakują.

 

[click to continue…]

{ 1 comment }

Hej, tym razem jest słoneczna Kalifornia, jest Golden Gate w pełnej krasie. Porozmawiamy sobie na temat zdrowia, na temat sportu przede wszystkim, jak to wpływa na twoje myślenie, na twoją jakość życia, nawet na to, ile ty pieniędzy zarabiasz, na to jak ty się czujesz. Pewnie słyszałeś ‘w zdrowym ciele zdrowy duch’, ‘warto sport uprawiać’, ale nic z tym nie robiłeś. Większość ludzi nic z tym nie robi.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Hej, temat zakładanie firmy, prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Być może wydaje ci się, że jest to jakaś totalna abstrakcja, że ty jeśli już to będziesz pracował na etacie i to jest dla ciebie całe życie. Otóż wyobraź sobie, że to do końca nie musi tak być, bo do założenia firmy nie potrzebujesz w tym momencie ani wiedzy, ani nawet pomysłu, ani jakiś umiejętności specjalnych, ani nawet gotówki. Może pomyślisz w tym momencie, że zwariowałem.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Intuicja. (autor; Jacek Wiśniowski)

Hej, opowiem ci dzisiaj co nieco na temat intuicji, chociaż wiem, że może ci się wydawać co intuicja ma wspólnego z motywacją. Może nie do końca ma coś wspólnego, chociaż jak posłuchasz do końca to pewnie znajdziesz parę fajnych rzeczy.
 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Lista miast i miejsc spotkań ze mną.
Wejście jest za darmo dla moich słuchaczy i czytelników.
Tematyka; motywacja, inspiracja i kopniak do działania na ten rok.

 

8.01 hotel Mercure – Gdańsk, od 18-21:00 (sala oznaczona jako Motywacja)
ul. Jana Heweliusza 22

 

9.01 Toruń 18:00 w toruńskim BusinessLinku przy ul. Łokietka 5, sala na 6. piętrze.


10 styczeń Łó – Uniwersytet Łódzki 17-20
Numer sali D304, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny jest na rogu ul POW a ul Rewolucji 1905, godz od 17-20

 

11 styczeń Poznań

Politechnika Poznańska, sala 123, na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska w godzinach 18-21

 

12 styczeń Wrocław

Uniwersytet Przyrodniczy, Plac Grunwaldzki 24A, (tzw. "Akwarium") Sala C, w godzinach 18-21

 

15 styczeń Katowice

KOMPLEKS OPOLSKA, wejście od ul. Sobieskiego 11, 1 piętro segment F, w godzinach między 18 a 21.
Sala B (będzie oznaczona jako "Motywacja")

 

16 styczeń Kraków
Hotel Best Western na ul. Wygrana 6, Kraków 18-21
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

17 styczeń Rzeszów
HOTEL RZESZÓW, Al. J. Piłsudskiego 44, 18-21:00
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

18 styczeń Lublin – hotel Victoria 18-21:00
Sala będzie oznaczona jako; "Motywacja"

 

20 styczeń Warszawa

Centrum Konferencyjne IBIB – aula (jak wchodzi się od Trojdena, to prosto 15 metrów i sala po lewej, tam jest tylko jedna aula, więc nie można nie trafić)

ul. Księcia Trojdena 4
18-21:00

Dziękuję wszystkim, którzy byli na wykładach. Pozostaje  teraz tylko abyś robił, to o czym mówiłem, więc do dzieła.
 

{ 35 comments }

Ciekaw jestem ile razy w życiu popełniłeś jakąś głupotę, ile razy jeszcze popełnisz jakąś głupotę. Ja popełniam ich całą masę, nie mniej staram się robić ich coraz mniej. Nie mniej ostatnio dowidziałem się dlaczego te głupoty popełniam, naukowo. I co można zrobić, naukowo, aby je eliminować.

 

[click to continue…]

{ 4 comments }

Przeczytałem przed chwilka co pewien Pan zrobił po wysłuchaniu jednego motywatora. Nie mając pieniędzy kupił dom na 100% kredytu, bo to było jego marzenie. Pracował nocami, żeby to samodzielnie wykończyć, kładł parkiet, płytki, robił meble. Jego marzenie się spełniło.
 
Można powiedzieć, och jaka cudowna historia.
 
A ja sobie pomyślałem, ale osioł.
 

[click to continue…]

{ 8 comments }

Cześć. Zabłądziłem do miejsca, ciekawe czy wiesz, co to jest za miejsce? Jestem w Dolinie Krzemowej, tu za mną jest to siedziba Facebooka. Wiem, że wiele osób spotyka się na Facebooku, mówi o Facebooku, więc widzisz ja teraz jestem dokładnie, dokładnie w tym momencie jestem w Facebooku. Wiesz ja tu przyjechałem z wielu powodów, ale chcę ci powiedzieć o czymś takim jak różnica, znaczy czy jest sens bawić się w zdobywanie wiedzy, czy ważniejsze jest doświadczenie.

 

[click to continue…]

{ 2 comments }

. Zarządzanie czasem, czy warto się w ogóle tym zajmować, a jeśli warto się tym zajmować to jak. Widzisz obawiam się, że kiedyś umrzesz, może w tym momencie cię to specjalnie nie obchodzi, ale niestety taka jest prawda, że twój czas jest ograniczony. Osoby, które są majętne bardzo uważają na to, co się dzieje z ich czasem, po prostu mają wyliczone ile kosztuje godzina ich pracy, więc tą godzinę pracy wykorzystują maksymalnie efektywnie, to nawet nie jest kwestia godziny pracy, ale godziny życia.
 

[click to continue…]

{ 0 comments }

Cześć. Wylądowałem dzisiaj przy siedzibie Apple. Apple w tym momencie jest największą na świecie firmą, najbogatszą. I powiem ci, że patrząc na te budynki tutaj, patrząc na samochody, jakie tutaj jeżdżą, jakie tutaj parkują, faktycznie tak jest.

 

[click to continue…]

{ 0 comments }